Кремль не цікавить здоров’я росіян, третину бюджету буде спрямовано на війну — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

За даними проєкту “Якщо бути точним”, 2022 року в Росії виявили 71 тис. нових випадків ВІЛ. Загалом у РФ майже 1,2 млн людей — із вірусом імунодефіциту. Найгірша ситуація в регіонах Уралу та Сибіру. Якщо в середньому по країні на 100 тис. населення припадає 797 осіб із ВІЛ, то в Кемеровській області — понад 2 тис., а в Іркутській — 2 тис. осіб. У 2023 році фахівці фіксують масові перебої в доступі людей із ВІЛ до терапії. Такі самі проблеми й у людей з онкологією, діабетом та іншими захворюваннями. Кремлю немає діла до охорони здоров’я. Кожен третій бюджетний рубль у 2024 році буде витрачено на війну проти України, повідомляє FREEДОМ.

У 2023 році витрати на соціальні програми, освіту та охорону здоров’я скоротили. А результати очевидні. Цього року від ВІЛ у Кемеровській області померли 46 осіб, ще 37 — у Пермському краї та 33 — в Іркутській області.

“Минулого року в Росії налічувалося майже 888 тис. осіб, які живуть із ВІЛ, а також було виявлено 55,6 тис. нових випадків ВІЛ-інфекції”, — повідомив виданню The Insider головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я РФ із ВІЛ-інфекції Олексій Мазус.

Зростання захворюваності на ВІЛ — далеко не єдина проблема. У більш ніж 15 регіонах РФ закінчується вакцина для профілактики дифтерії, кашлюку, гемофільної інфекції, поліомієліту та правця. Річ у тім, що МОЗ не затвердило обсяг поставок на 2024 рік. У підсумку понад 2,5 млн доз, які мали передати медустановам, зависли.

“Через дефіцит вакцин у Росії із січня до вересня поточного року рекордно зросла захворюваність на кір — до 8073 випадків, на кашлюк — до 20 тис. випадків і на вітряну віспу — до 580 тис. випадків”, — ідеться в публікації The Moscow Time.

Не планує Кремль лікувати й людей з онкологією. У РФ збираються відмовитися від фінансування закупівель низки ліків на тлі скорочення видатків на нацпроєкт “Охорона здоров’я” і дірки у Фонді обов’язкового медичного страхування. Відповідно до закону про бюджет, схваленого Держдумою 17 листопада 2023 року, витрати на боротьбу з онкологією скоротять на 12,5 млрд руб.

“За рік на федпроєкт “Боротьба з онкологічними захворюваннями” влада виділить 147,4 млрд руб. Загалом національний проєкт “Охорона здоров’я” “схудне” на 10%, витрати на нього становитимуть 289,9 млрд руб. проти 321,3 млрд поточного року”, — пише видання The Moscow Time.

З дефіцитом якісних медикаментів росіяни зіткнулися ще 2022 року, коли Європейський Союз і США ввели санкції щодо РФ через розв’язану нею війну проти України.

“Якщо раніше в Росії можна було зробити щеплення імпортними вакцинами, то тепер це взагалі неможливо, так само як і не закуповують імпортні ліки. Тобто ті ліки, які потрібні хронічним хворим, онкохворим, людям із цукровим діабетом… Список великий. Їм закуповують або російські аналоги, які, як правило, низької якості, і, за великим рахунком, якщо ти хворий, то місце тобі на кладовищі”, — прокоментувала ситуацію з медикаментами в Росії політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

Лікувати нічим, та й ніким. Володимир Путін заявив про відсутність коштів на розширення програми підтримки молодих учених. Наука і медицина — не в пріоритетах Кремля.

“Найближчий російський бюджет — військовий, де третина доходів йде на військові потреби. Це і закупівлі, і те, що на військових заводах у три зміни виготовляють необхідне для війни. Я навіть не можу зіставити час, коли такі великі суми виділялися на війну. Насправді Путін готується до вічної війни. Поки Путін буде при владі, війна триватиме”, — зазначила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

Загалом на статтю “національна оборона” Росія у 2024 році витратить 10,8 трлн руб. Це на 60% більше, ніж у 2023-му, удвічі більше, ніж у 2022-му і втричі, ніж у 2021-му.

Читайте також: Штучне утримання курсу рубля і збільшення соцвиплат: що очікує національну валюту Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, дії кремлівського режиму призвели Росію до дефіциту медичних препаратів. Російські ЗМІ повідомляють про дефіцит, наприклад, препарату для лікування депресії. Нових поставок у РФ поки що не передбачається.

Прямий ефір