Кремль намагається викорінити можливість подальших протестів у Башкортостані: подробиці розповів Заріпов

ОМОН розганяє протестувальників у місті Баймак (Башкортостан), 17 січня 2024 року. Фото: gettyimages.com

Після протестів у Башкортостані чи не щодня затримують учасників, їхніх родичів залякують. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів башкирський громадський діяч Артур Заріпов.

За його словами, російська влада продовжує переслідувати учасників протесту — вже відомо про 60 кримінальних справ, й затримання тривають.

“7 лютого, зовсім недавно, затримали теж 5 осіб. Тобто щодня ми чуємо новини про те, що затримують. І на цьому тлі я не сказав би, що люди хочуть знову вийти, що є якась комунікація, тому що дуже сильно відчувається блокування інтернету, не працюють месенджери, Telegram. Влада на сьогодні робить усе максимально, щоб нових виходів не було. Вони ходять, їздять по селах, по містах, й люди пропадають”, — сказав Заріпов.

Він також зазначив, що ті башкири, які раніше виїхали з РФ або з політичних причин, або також боячись репресій, виходили з протестами в інших країнах, приховуючи обличчя, бо люди бояться, що чинитимуть тиск на їхніх родичів.

“Це звичайна практика сьогодні російської влади. Вона перейнялася з Чечні: якщо ти проводиш якусь активну протестну діяльність, то якщо на тебе не можуть вплинути, то впливають через родичів. Тобто ми бачимо сьогодні таку картину: всередині Росії — це як певна в’язниця народів, де люди, навіть попри всі ці погрози, теж розуміли, що будуть якісь наслідки, але це була межа, напруження, й люди вийшли, і сьогодні йдуть масові репресії”, — розповів башкирський громадський діяч.

Заріпов підкреслив, що зараз влада прагне повністю викорінити можливість якихось подальших протестів, усунувши незгодних.

Він заявив, що Башкортостан пам’ятає своє історичне минуле та репресії Кремля, які тривали десятиліттями.

“Ми сьогодні бачимо, що Путін знову проводить політику диктату, щоб максимально репресувати на корені будь-які рухи… Щойно народ починає прокидатися, знищують будь-який рух одразу під корінь. Тобто влада дуже сильно боїться будь-яких опозиційних рухів, протестних настроїв. Через це 60 кримінальних справ, це репресії, це ще тортури, це тиск на родичів, що якщо про це вони комусь будуть говорити, то будуть нові кримінальні справи. Тобто народ максимально намагаються занапастити, щоб він мовчав, терпів й лише робив те, що каже Москва”, — сказав Заріпов.

Читайте також: У Башкортостані тривають репресії проти неугодних — нові історії затримань (ВІДЕО)

Нагадаємо, татарська активістка, журналістка Лейла Латипова повідомила, що жителі Башкортостану хочуть повернути контроль над грошима і ресурсами, що належать їхній республіці.

Прямий ефір