Кремль намагається обійти санкції через країни ЄАЕС — схеми (ВІДЕО)

Москва. Фото: pixabay.com

Росія намагається створити нову схему обходу санкцій через Євразійський економічний союз (ЄАЕС). Зокрема, для цього в Москві Володимир Путін зустрівся з лідерами країн-членів об’єднання, повідомляє FREEДОМ.

Кремль, напевно, намагається переконати країни-члени ЄАЕС допомогти в обході західних санкцій через треті країни: Китай, Індію, Іран.

“Путін закликав збільшити кількість нових спільних підприємств під загальним товарним знаком “зроблено в ЄАЕС”, що, ймовірно, спрямоване на ребрендинг російської продукції як продукції ЄАЕС, щоб уникнути західних санкцій на експорт”, — зазначають аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW).

На саміті Євразійського економічного союзу глави Білорусі та Казахстану Лукашенко й Токаєв закликали до створення нових міжнародних транспортних маршрутів до Китаю, Індії, Пакистану, Ірану, Близького Сходу, Східної та Південно-Східної Азії. Токаєв також запропонував Росії допомогу у запуску високошвидкісної вантажної залізниці з Росії до Ірану протяжністю понад 2 тис. км. За словами аналітиків, Білорусь та Казахстан, ймовірно, залучені до допомоги Росії в обході санкцій.

“Роботи попереду дуже багато, насамперед йдеться про першу з чотирьох свобод — свободу руху товарів. Це формування єдиного дійсно безбар’єрного ринку та забезпечення безперешкодного транзиту товарів до третіх країн”, — заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

Аналітики наголошують: на саміті російський диктатор Володимир Путін закликав держави ЄАЕС “створювати технологічні союзи з третіми країнами”. Таким чином Кремль прагне розширити свій вплив на інші пострадянські держави.

“Кремль прагне переконати країни-члени закупити технології подвійного призначення, які Росія не може придбати безпосередньо через західні санкції”, — зазначає американський Інститут дослідження війни (ISW).

Тим часом західні союзники посилюють контроль за обходом санкцій Москвою. Так, одна з найбільших міжнародних судноплавних класифікаційних асоціацій Lloyd’s Register позбавила ліцензій 21 судно індійської компанії до 3 червня. Ця компанія була основним перевізником російської нафти після запровадження західних санкцій.

“Lloyd’s Register прагне сприяти дотриманню правил санкцій щодо торгівлі російською нафтою. Якщо це підтверджено доказами, ми припинимо надавати послуги для будь-яких суден, які, на думку відповідних органів влади, порушують міжнародні санкції”, — заявили в асоціації Lloyd’s Register агентству Reuters.

У той час як країни, які не входять до ЄС, можуть імпортувати російську нафту морським шляхом, західним судновласникам та страховикам заборонено обробляти такі вантажі, якщо вони не продаються за ціною 60 дол. за барель або нижче. Зокрема, Індія не визнає санкцій, накладених на Росію, і швидко стала найбільшим покупцем російської нафти.

У новому пакеті обмежень США, Велика Британія та Євросоюз обговорюють спільні механізми, щоб припинити шляхи обходу обмежень Москвою.

Читайте також: Уперше в санкційному пакеті можуть з’явитися компанії китайської юрисдикції, — Пендзин про плани ЄС

Нагадаємо, за даними російського Мінфіну, з початку 2023 року дефіцит бюджету становив рекордні 4 трлн рублів. У той час як Кремль планував, що до кінця року дефіцит бюджету буде значно меншим — близько 2 трлн рублів. Одна з причин рекордного дефіциту — різке падіння більш ніж наполовину нафтогазових доходів. До цього призвели ембарго на постачання російської нафти до країн ЄС.

Читайте також: Росія змогла збільшити виробництво озброєння завдяки “сірому” імпорту, — Ягун

Прямий ефір