Кремль має проблеми не тільки з експортом нафти, але й газу — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: zn.ua

Половина з 50 танкерів, які потрапили під санкції США, припинили транспортування нафти з Росії. Через посилення обмежень перевезення російського палива скоротили також грецькі судна. Віддаляється від Москви й Австрія, яка має намір розірвати довгострокові договори на постачання газу з РФ, повідомляє FREEДОМ.

З кінця 2023 року під санкції США потрапили компанії з Туреччини, Ліберії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Вони керують 50 танкерами, якими володіють компанії з Росії. Зараз же, за інформацією агентства Bloomberg, половина цих суден припинила транспортування російської нафти. 21 танкер не завантажував нафту після введення санкцій, ще сім стояли порожніми до оголошення обмежень.

“Незалежні агентства, аналітики ринку і самі росіяни вказують на те, що обмеження цін досягає обох наших цілей: позбавляє Росію енергетичних прибутків, необхідних їй для ведення незаконної війни, і водночас сприяє стабільності енергетичних ринків”, — сказав виконувач обов’язків помічника міністра фінансів США з питань економічної політики Ерік Ван Ностранд у коментарі агентству Bloomberg.

Ще в грудні 2022 року країни ЄС і G7 (“Великої сімки”) оголосили про стелю цін на російську нафту — 60 дол. за барель. Однак Кремль таке обмеження весь час намагається обходити і тому цінова стеля періодично порушується.

“Щойно Європа і США відволікаються, Росія знаходить механізми обходу цих санкцій. Але щойно про це стає відомо, Європа і США наздоганяють. І зараз, у принципі, дисконт почав збільшуватися, тому 2024 року надходження точно можуть зменшитися. А якщо вони зменшаться, то вже зростання ніякого не буде. Вся економіка на цьому побудована”, — коментує президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (2019-2020 рр.) Тимофій Милованов.

Відчуває Кремль проблеми не тільки з експортом нафти, але й газу. Як пише видання The Moscow Timеs, за останні два роки “Газпром” втратив дві третини експорту. Цифри зростатимуть, оскільки останній великий покупець російського газу в ЄС — Австрія — планує розірвати контракт із російською компанією.

“Ринок і енергетичні компанії, які є його частиною, не виконують своїх зобов’язань щодо зниження залежності від російського газу достатньою мірою… Диверсифікація імпорту газу відбувається занадто повільно… Ми повинні підготуватися до виходу з довгострокових контрактів [австрійської нафтогазової компанії] OMV”, — сказала міністерка енергетики Австрії Леонор Гевесслер у коментарі агентству Reuters.

Гевесслер також повідомила, що її міністерство збирається підготувати дослідження про небезпеку збереження залежності від російського газу. Також хочуть зобов’язати компанії, що продають газ у країні, вжити заходів для скорочення російської частки в них.

Читайте також: Виконання “санкцій” по-українськи набагато надійніше, ніж стеля цін на нафту, — Попович про дронові удари по НПЗ Росії

Як повідомлялося раніше, Росія стикається з новими проблемами в експорті сирої нафти після санкцій США, пише агентство Bloomberg. Після введених Заходом санкцій на експорт російської нафти, Кремль збільшив постачання до Китаю та Індії. Однак Нью-Делі вже скорочує імпорт нафти з Росії, заявляючи, що ціни недостатньо низькі.

Прямий ефір