Кремль готується провести другу хвилю мобілізації — що чекає на росіян (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії готуються провести другу хвилю мобілізації. Оголосити про неї можуть наприкінці вересня після завершення виборчої кампанії. Про це повідомляють журналісти російського проєкту “Можем объяснить”. Річ у тім, що провалено план із вербування контрактників, на який робили ставку в Міністерстві оборони РФ. А масштабні втрати російської армії Кремль повинен терміново поповнити, повідомляє FREEДОМ.

Так, мобілізацію в країні-агресорі можуть оголосити вже у 20-х числах вересня. Одразу після підбиття підсумків голосування.

“Логіка другої хвилі мобілізації полягає в тому, що призваних за указом від 21 вересня 2022 року чоловіків настав час ротувати, щоб підвищити ефективність у військах і не допустити надмірного зростання невдоволення в сім’ях мобілізованих у першу хвилю”, — ідеться в публікації в Telegram-каналі “Можем объяснить”.

Про підготовку до другої хвилі мобілізації повідомляють і російські активісти. До Якутії приїжджають фахівці з республіканського військкомату. Людей дедалі частіше викликають за повістками для уточнення інформації, розповідають у фонді “Вільна Якутія”. У Бурятії, Іркутській області та Єврейській автономній області теж закінчують підготовку до нової масштабної мобілізації. Весь рік Кремль намагався закрити всі лазівки для тих, хто не хоче йти вмирати за режим. У федерації посилили штрафи і терміни за низкою статей Кримінального кодексу та ухвалили закон про єдиний реєстр військовозобов’язаних і про електронні повістки.

“Через те, що російські громадяни не пішли добровільно в армію, у вересні було оголошено першу хвилю мобілізації. І так, судячи з усього, і зараз, через те, що провалюється ця хвиля вербування, буде оголошено другу хвилю мобілізації. Судячи з усього, і осінній призов на строкову службу буде відтерміновано на місяць і почнеться не від 1 жовтня, а в листопаді”, — каже правозахисник, голова громадського руху “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.

Експерти вважають, що рішення провести другу хвилю мобілізації свідчитиме про провал кампанії з набору контрактників.

“На другу хвилю мобілізації ми чекаємо від лютого цьогоріч. Але її поки що немає і видно, що російська влада обрала курс на вербування на контракт. Із січня було розгорнуто найактивніше вербування, і влада каже, що в межах цього вербування набирається необхідна кількість і наступна хвиля мобілізації не потрібна. Але, судячи з усього, це брехня, тому що дуже багато даних, що вербування провалюється, що в низці регіонів тільки близько 10% набирають”, — розповів Кривенко.

Росіяни не хочуть укладати контракти з армією. Розірвати договір фактично неможливо. Через дефіцит “гарматного м’яса” для російської армії в Кремлі вирішили відправляти на війну проти України іноземців. І за кордоном, і в самій федерації. В огляді Міноборони Великої Британії йдеться про те, що від травня цьогоріч Росія закликає піти в армію мігрантів із Центральної Азії, обіцяючи їм заробітну плату до 4160 доларів США.

“Вони пропонують за гроші підписувати ці контракти, це такий елемент фактично легалізації найманства тільки безпосередньо зі збройними силами Росії. У надії, що знайдеться якась кількість активно-пасіонарних людей, які не проти заробити гроші. Через класичних найманців вони намагаються набрати більш-менш підготовлених, яких можна буде використовувати на фронті”, — коментує політолог Ігор Рейтерович.

Восени російська Держдума може ухвалити законопроєкт про введення кримінальної відповідальності за ухилення від призову на військову службу за мобілізацією. Про це заявив голова комітету з оборони Держдуми Андрій Картаполов. А це означає, що за “самовільне залишення частини мобілізованим” або за “спробу неявки до військкомату” можуть позбавити волі на 5 років. Поки що в російському законодавстві кримінальна відповідальність є тільки за ухилення від строкової служби.

Читайте також: За рік вони будуть готові вмирати, — експерт про кремлівську мілітаризацію школярів

Як повідомлялося раніше, до російських військових судів надійшло понад 2900 справ проти контрактників і мобілізованих за статтями кримінального кодексу РФ про самовільне залишення частини, невиконання наказу та дезертирство. Число таких справ з кожним місяцем зростає.

Прямий ефір