Країни Заходу можуть не піти на визнання виборів у Росії нелегітимними — причини пояснив адвокат

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В умовах повномасштабної агресії РФ проти України вибори російського президента можуть бути визнані нелегітимними багатьма країнами Заходу. Однак для цього потрібна політична воля. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав адвокат Микола Полозов.

Він нагадав, що з моменту початку окупації Криму минуло майже 10 років. За цей час у Росії двічі відбувалися вибори: до Державної Думи і президентські 2018 року.

“Незважаючи на те, що на той момент уже була окупована територія Криму і “вибори” проводилися зокрема й там, “голосування” відбулося. Зрештою, путінський режим більшістю країн було визнано”, — зазначив адвокат.

Він зауважив, що тоді принципову і чітку позицію продемонстрували країни Балтії.

Проводячи паралелі з невизнанням легітимності білоруського диктатора Лукашенка, адвокат зауважив, що між ними є суттєва різниця.

“Між Лукашенком і Путіним є суттєва різниця. Лукашенко не є настільки вагомим суб’єктом міжнародної політики, як Путін, який представляє Росію. Країну, яка все ж таки ще залучена до світової торгівлі, насамперед продажем ресурсів. І якщо, умовно кажучи, на Білорусь можна махнути рукою, то відгородитися від Росії не так просто”, — вважає Полозов.

Він акцентував, що санкційний режим проти РФ не досягає своїх цілей повною мірою.

“Ми бачимо, що Захід змушений фактично підлаштовуватися під цю реальну політичну ситуацію. І очевидно, що це перші вибори президента Росії вже в умовах гарячої війни, повномасштабного вторгнення. Сподіваюся, що реакція Заходу буде більш жорстка. Але Росія в цьому випадку орієнтується на країни, які або займають нейтральну позицію, або антизахідну. І таких, на жаль, теж достатньо”, — зазначив правозахисник.

Полозов також доповнив, що Путіна підтримує більшість росіян. А та частина населення, яка проти нього, навіть якщо бойкотуватиме вибори, ніяк на загальну картинку не вплине.

“У Путіна все одно є ядерний електорат, умовно кажучи, 70%. Абсолютно залізобетонний. Зверху можуть намалювати і 15, і 20, і 130%. Це не має значення. Але люди все одно прийдуть голосувати”, — сказав гість ефіру.

Він наголосив: для того, щоб визнати нелегітимними вибори в РФ, потрібна політична воля.

“Якщо, умовно кажучи, колективний Захід ухвалить таке консолідоване рішення — не визнавати Путіна і його повноваження на наступний термін, це може вплинути на політичну картину. Але я не дуже вірю в такий жорсткий варіант. Найімовірніше, на Заході бояться, зокрема, вийти за якісь межі, які в майбутньому можуть зашкодити можливим перемовинам”, — резюмував Полозов.

Читайте також: Путін боїться, що на виборах реальний відсоток його голосів сильно розходитиметься з “намальованим” — пояснення економіста

Нагадаємо, вдова російського опозиційного політика Олексія Навального Юлія звернулася до влади ЄС із закликом не визнавати підсумки президентських виборів у Росії, а також посилити санкції проти кремлівських еліт.

Прямий ефір