Два роки повномасштабної війни українські пілоти на бойовому чергуванні. Вони “приземляють” літаки агресора, демонструючи високий рівень професіоналізму і не дозволяючи противнику панувати в небі, повідомляє FREEДОМ.
Пілот із позивним “Смерека” готується до планового вильоту. У польотах його незмінно супроводжує звичний талісман — пілот-ведмежа. Ця іграшка вже встигла прославитися в соцмережах, адже завжди літає з нашим героєм і часто потрапляє в кадр під час знімання польотів.
“Мені просто якось спокійніше, що він там є. Взагалі льотчики — це такі суєвірні люди, з забобонами”, — зізнається пілот “Смерека”.
Пілот, виконуючи бойові завдання, влучно збиває ворожі ракети та дрони. Льотчик згадує, що перші п’ять діб війни захищав українське небо практично без сну та відпочинку.
“Краще я зараз не посплю, щоб потім мої діти й всі діти могли спокійно спати вдома у себе. Моя робота — збити “Шахед”, ракету. Ворожий літак збити — моя мрія. Перед тим, як заснути, думаю: “Так, маю збити літак”, — розповідає пілот із позивним “Смерека”.
Він виріс у родині військового. Його тато Валерій згадує, що доля сина була вирішена з дитинства — він постійно пропадав на аеродромах.
“Черговий частини подзвонив, каже: “У вас син народився”. Якраз літак зарулює, командир ескадрильї тому літаку сказав: “Буде льотчиком, раз на польотах народився”. Так і сталося”, — сказав Валерій, батько пілота “Смерека”.
Валерій напередодні повномасштабного вторгнення був уже пенсіонером, але він повернувся на військовий аеродром, щоб завжди бути поруч із сином.
“На жаль, дуже багато моїх побратимів загинуло, і ти розумієш, що вони будуть навіки в серцях, думках. Це однозначно”, — зазначив пілот “Смерека”.
За словами українських військових льотчиків, усі вильоти відрізняються один від одного, але далеко не всі хочеться згадувати, особливо ті, під час яких гинули їхні товариші.
“За нашими спинами наші сім’ї, наші рідні, та просто український народ. Ми не хочемо, щоб ця сволота просто приходила на наші землі. Я роблю, всі мої хлопчики роблять усе для того, щоб виграти цю війну, щоб зупинити цю сволоту”, — наголосив заступник командира бригади Повітряних сил ЗСУ, Герой України Ростислав Лазаренко.
Майже рік тому військовий льотчик-штурмовик Повітряних сил ЗСУ Ростислав Лазаренко встановив рекорд. На той момент пілот здійснив 300 бойових вильотів. За свою хоробрість і відвагу він отримав “Хрест бойових заслуг”, а також ордени “Богдана Хмельницького” трьох ступенів і “За мужність” III-го ступеня.
“Були випадки на початку війни, коли зав’язувався бій між одним-двома нашими пілотами та трьома-п’ятьма російськими льотчиками, і наші вигравали”, — каже льотчик-інструктор Микола.
Водночас пілоти зазначають, що росіяни, на жаль, мають значну чисельну і технологічну перевагу. Для переваги в повітрі українським захисникам неба потрібні нові бойові літаки. Іншими словами, щоб вигнати окупантів з української землі, потрібне найсучасніше озброєння.
“Ми здатні освоїти будь-які типи літаків. Будь-які типи літаків! Найсучасніші. Ця молодь, ці діти, ці курсанти надзвичайно мотивовані, надзвичайно розумні”, — звернув увагу командир навчальної авіаційної бригади Степан.
Саме тому Україні вкрай необхідні винищувачі-штурмовики, зокрема багатофункціональні F-16. Адже вже два роки Повітряні сили України гідно протистоять ворогу, попри його суттєву перевагу в авіаційних засобах.
“У такі моменти відчувається, що справді наші люди непереможні. Якби не було важко, але вже точно не буде соромно”, — упевнений командир навчальної авіаційної бригади Степан.
Читайте також: На землі, воді та в повітрі: підсумки двох років протистояння України підбили військові експерти
Нагадаємо, країни НАТО вже готують процес постачання F-16.