Кожна нова спроба обійти санкційні обмеження коштуватиме Росії та її громадянам все більше — пояснення

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Немає сумнівів, що Російська Федерація продовжуватиме шукати способи обходу санкційних обмежень, які були введені США та країнами Європейського Союзу. Проте, кожна наступна спроба такого обходу обертатиметься все більшими витратами для країни-агресора та її громадян. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Усе так зване ближнє зарубіжжя, Туреччина, Китай, вони насправді отримували непоганий дохід від допомоги російським компаніям тією чи іншою мірою обходити санкційні обмеження. Зауважте, це не самі країни робили, це російські бізнесмени… Усе відбувалося за такої, я б сказав, мовчазної згоди цих країн”, — сказав він.

Пендзин наголосив, що така система обходу санкцій продовжувала працювати доти, доки Міністерство фінансів США і відповідні органи Європейської комісії серйозно не втрутилися в це питання.

“Ми бачимо, особливо після досить жорстких коментарів з боку Мінфіну США, як різко скорочуються обсяги операцій з турецькими банками, а китайські банки всіляко намагаються оминати будь-які перерахування в Росію, бо наслідки санкційних обмежень можуть суттєво вдарити по національних економіках цих країн”, — пояснив експерт.

Як він зазначив, тепер і Узбекистан долучається до антиросійських санкцій, зокрема у секторі банківських операцій, а після нього, найімовірніше, Казахстан.

І немає сумнівів у тому, що Росія продовжуватиме шукати нові способи обходу санкцій, однак це щоразу обходитиметься їй набагато дорожче, каже Пендзин.

“Кожен новий виток обходу санкційних обмежень коштуватиме набагато дорожче. І це, звичайно, буде істотно позначатися на кінцевій продукції, яка буде приходити в Росію через подвійні та потрійні посередницькі компанії. Насамперед це позначиться на кінцевому споживачеві, на громадянах Росії, які за все це будуть просто платити набагато дорожче”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: У Росії за рахунок збільшення коштів на війну і падіння доходів знижується підтримка соціальних сфер — аналіз експертів (ВІДЕО)

Прямий ефір