Кожен метр української землі дається росіянам дуже важко, але ті не зважають на втрати, — Грабський про ситуацію на Авдіївському напрямку

Авдіївка. Фото: Instagram/libkos

Україні необхідно нарощувати угруповання військ на Авдіївському напрямку та його забезпечення боєприпасами. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Будь-яке укріплення, воно чогось варте, якщо воно захищається мотивованою і достатньою кількістю військовослужбовців. Це наш пріоритет номер один. Тобто ми розуміємо, що необхідно нарощувати угруповання військ, яке утримує позицію на цьому напрямку. І, безумовно, військовослужбовець може бути як завгодно вмотивований, але якщо він не забезпечений основними видами озброєння, боєприпасами, то утримувати ці позиції на одному ентузіазмі теж досить складно. Через це ми розуміємо, наскільки важливим є зараз дозабезпечення наших підрозділів усім необхідним, усією номенклатурою боєприпасів, усією номенклатурою озброєння й бойової техніки для того, щоб стримати супротивника, який має чисельну перевагу на цьому напрямку та намагається рватися вперед”, — сказав він.

Водночас Грабський підкреслив, що російським окупантам кожен метр землі дається з великими труднощами.

“Те, на які труднощі натрапляє противник на цьому напрямку, говорить про те, що навіть в умовах такого серйозного дефіциту й особового складу, й боєприпасів наші війська вміло використовують і маневр силами та засобами, і інтелектуальні способи ведення бойових дій, дрони та інше для того, щоб утримувати ці позиції”, — сказав військовий експерт.

Він додав, що втрати, яких зазнає противник, об’єктивно мали б зупинити росіян на Авдіївському напрямку.

“Але ми розуміємо, що діє таке поняття, як держзамовлення або політичне замовлення. І вони, не рахуючись із цими втратами, наполегливо пробують лізти вперед”, — сказав Грабський.

Читайте також: 411,5 тис. військових втратила армія РФ в Україні, 850 — за минулу добу

Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповів, що російські окупанти не перестають проводити штурмові дії на Авдіївському напрямку. Після того, як було захоплено Авдіївку Донецької області, для них зараз важливо створити навколо неї буфер безпеки.

Прямий ефір