На кордоні в Сумській області українські військові дають відсіч російським диверсантам — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Українські захисники на кордоні в Сумській області. Скріншот: uatv.ua

Державний кордон України в Сумській області — ще одна лінія зіткнення. Там регулярно ведуться обстріли, ворожі ДРГ постійно здійснюють спроби проникнення, а загроза нападу не зникає. Стежити за противником потрібно з особливою увагою, повідомляє FREEДОМ.

Військовим доводиться бути весь час напоготові, щоб не допустити окупантів на українську землю.

Навколо — переважно поля і трохи мізерної рослинності. До росіян — рукою сягнути. Зі спостережного пункту українські військові стежать за противником.

“Дивимося цілодобово… Тепловізори, біноклі, камери стоять, і дивимося”, — каже український прикордонник.

Лише пильність українських захисників зупиняє загарбників.

“Повзуть. Нічого не зупиняє. Повзуть, повзуть… І не доповзають”, — зазначив прикордонник.

Руслан стежить за державним кордоном уже майже півтора року. За його словами, тактика росіян за цей час лише доповнюється новими загрозами.

“Здебільшого, це — міномет, окрім нього — САУ, іноді бувають “Гради”. Безпілотні літальні апарати, ті, які FPV, з’явилися останнім часом. Коли загострюється, коли ні. Був момент, коли вони атакували керованими авіабомбами Shahed. Зараз, я думаю, більше активізувалася їхня диверсійно-розвідувальна діяльність, за останній час їхніх спроб стало більше”, — пояснив військовослужбовець Державної прикордонної служби України Руслан.

Поруч із прикордонниками — бійці Збройних сил України. Бригада раніше воювала на південному напрямку, а з вересня охороняє кордон на півночі. Командир зазначає, що тут активність противника менша, але є свої тонкощі.

“Здебільшого, використовують проходи в балках, лісових насадженнях, у лісистих ділянках. Застосовують захисні засоби — маскувальні халати, інші види захисту, і маленькими групами по 8-10 осіб намагаються переходити кордон. Просуваються в нашу зону, і відповідно, там створюють засідки. Діляться на певні групи: одна група веде спостереження, пропускає наших військовослужбовців, які йдуть на зміну, інша їх зустрічає, і, відповідно, починається бій”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Коршун”.

Там, де пройти не можуть, росіяни мінують територію.

“Також розставляють міни-пастки, розтяжки. Ту територію ми називаємо сірою зоною. Тобто, вони впритул сюди намагаються не підходити. Якщо є можливість, ми розміновуємо точки різними способами”, — пояснив військовослужбовець ЗСУ з позивним “Коршун”.

Військовослужбовець Сергій воював за Маріуполь, Дебальцеве, Приютне. За його словами, на цьому напрямку бійці теж не мовчать у відповідь.

“Запитуємо теж артилерію. Здіймаємо “пташку”, дивимося, що і як. Контролюємо все”, — зауважив він.

По кілька днів бійці проводять на позиціях, із мінімальними зручностями.

“І холодно зараз буває — мінус 20, мінус 23. Свої є незручності”, — сказав військовослужбовець.

Перекуси — нашвидкуруч.

“Прохолодно. У бліндажі протоплюємо, тут ні. Тут так, перекусили. Часу особливо немає, щоб сидіти”, — каже боєць.

Доводиться військовим боротися і ще з одним противником — мишами.

“І отрута, і пневматична зброя вже в нас є, і пастки, і липучки, але марно”, — нарікає військовослужбовець і додає, що мишей ловлять коти.

“Ця ділянка посідає перше місце за кількістю заходів ДРГ і спроб влаштувати диверсії, деморалізувати особовий склад. Обстановка наразі на цьому напрямку контрольована, але не виключаємо спроб повторного заходу ворожих сил. Утім, хай там що, ми до цього готові. І готові дати гідну відповідь”, — наголосив військовослужбовець Держприкордонслужби з позивним “Продюсер”.

У лютому 2022 року загарбники цинічно перетнули державний кордон у Сумській області. Нині військові ретельно контролюють кожен його метр.

Читайте також: Створення фортифікаційних споруд збереже життя українських військових і сповільнить просування противника — коментар Селезньова

Нагадаємо, населені пункти Сумської області потерпають від артилерійських ударів.

Прямий ефір