Російська влада не може читати повідомлення, якими користувачі обмінюються в Telegram. Про це сьогодні, 15 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив IT-фахівець, директор некомерційної організації “Товариство захисту інтернету” (“Общество защиты интернета”) Михайло Климарьов.
“Коли ви, наприклад, надсилаєте якийсь файл десь в інтернеті, оператор зв’язку бачить, що був сеанс зв’язку з Telegram, він був у такий-то момент, було надіслано файл якоїсь довжини. Або це був, наприклад, дзвінок, коли ви телефонуєте якомусь користувачеві, у нього лунає дзвінок, він знімає трубку. Оператор зв’язку може бачити тільки конект, що користувач під’єднався до Telegram, а те, що всередині відбувається, він не бачить”, — пояснив він.
Климарьов звернув увагу, що у РФ діє “закон Ярової”, який передбачає, що оператори зв’язку, а також сайти, сервіси та месенджери, які внесено до Реєстру організаторів розповсюдження інформації, повинні збирати, зберігати та надавати спецслужбам за їхнім запитом дані про користувачів, зокрема вміст листувань, дзвінків, а також метадані.
“За допомогою “системи Ярової” можна зібрати якісь дані, що одна людина виходила в мережу й інша людина теж приєдналася, і можна з якоюсь часткою ймовірності стверджувати, що вони розмовляли. Тобто можна стверджувати, що ці дві людини одна одну знають, вони якось між собою комунікують. Це максимум, що доступно”, — зауважив експерт.
Водночас, за його словами, трафік зашифрований, а розшифрувати його російська влада не може, оскільки не має технічних потужностей.
Читайте також: “Ми спостерігаємо першу у світовій історії кібервійну”: про хакерські атаки та шахрайство в інтернеті розповів експерт
Нагадаємо, Росія, яка посідає третє місце за рівнем цензури в інтернеті (після Китаю та Ірану), продовжує вибудовувати віртуальні стіни. У щорічному рейтингу міжнародної правозахисної організації Freedom House РФ посіла шосте місце за масштабами обмежень свобод у мережі.