Конституцію Росії перехідного періоду пишуть 59 ексдепутатів Держдуми РФ — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Варшаві (Польща) стартував Другий з’їзд народних депутатів Росії, опозиційних до путінського режиму. Уся робота буде спрямована на закладання основ майбутньої демократичної Росії без Володимира Путіна. Центральне місце займе законотворчий процес. До річниці початку широкомасштабного вторгнення російських військ до України учасники з’їзду планують ухвалити в першому читанні Акт про мир. Також обговорюватимуть конституцію перехідного періоду. У ній закріплять послідовність кроків для переходу від нинішнього авторитарного стану до майбутнього демократичного, повідомляє FREEДОМ.

Базові принципи проєкту нової конституції Росії перехідного періоду — скасувати посаду президента і надати регіонам право визначати повноваження центральної федеральної влади. Дискусії про зміст документа відбуваються у Варшаві.

“Влада належатиме парламенту, і парламент формуватиме уряд, і буде кардинально змінено правоохоронну систему держави. Будуть скасовані такі структури, як Федеральна служба безпеки, наприклад, і багато інших. І також ми змінюємо систему місцевого самоврядування, воно стає головним у системі держави і, нарешті, буде закріплено бажання приєднатися до Європейського Союзу і стати частиною Північноатлантичного альянсу. Аналогічно тому, як це зроблено в Україні”, — пояснив ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.

Депутати зазначають, що постпутінська Росія нічим не відрізнятиметься від колишньої, якщо не змінить своє авторитарне законодавство. А нова база законів має бути готова ще до того, як диктатор залишить свій пост і почнеться боротьба за владу.

“Проєкти документів, вони або готові повністю, або стадія готовності досить висока. Йдеться про документи, які мають лягти в основу життя в Росії в перехідний період. Це і концепція основ конституції, на виході проєкт закону про люстрацію, і ціла низка інших дуже суттєвих текстів, які мають бути, але раніше їх не було, і розробленням ніхто не займався. Хоча всім було зрозуміло, що вони потрібні”, — сказав ексдепутат Держдуми Росії Олександр Осовцов у коментарі виданню “Голос Америки”.

Конституцію перехідного періоду пишуть 59 ексдепутатів Держдуми РФ. Однак законотворці зазначають, що готові до спільної роботи та консультацій з іншими опозиційними російськими силами.

“У нас люди різних поглядів: і ліві, і праві, і консерватори, і ліберали, і прихильники Каспарова, і Навального, і Ходорковського, і кого завгодно іншого — ми всім раді, тому що зрештою це парламент. У парламенті мають бути представлені всі точки зору. І ми намагаємося, щоб той у підсумку підхід, ті юридичні конструкції, які будуть вироблені, щоб вони відповідали позиції більшості учасників російської опозиції. І всіляко запрошуємо їх, звичайно, брати участь у нашій роботі”, — розповів Пономарьов.

Термін дії конституції перехідного періоду розрахований на два роки. У ній закріплять послідовність кроків для переходу від нинішнього авторитарного стану до майбутнього демократичного. Згодом буде розроблено повноцінну нову конституцію РФ. Її ухвалення, за задумом депутатів, відбуватиметься вже на всенародному референдумі. Однак здійснити це можна буде тільки після падіння путінського режиму.

Читайте також: Робоча назва — Російська республіка: про перезаснування держави розповів представник З’їзду народних депутатів Росії

Прямий ефір