Україні потрібно відновлювати не тільки інфраструктуру, а й економіку — для цього потрібні інвестиції. Конгрес США зараз обговорює допомогу Україні в розмірі 38 млрд дол. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив шведсько-американський економіст і дипломат, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд.
“Має бути достатньо грошей для українського бюджету. На жаль, цього зараз немає. США досить багато платили українському бюджету цьогоріч, і Європейський Союз, на жаль, не буде платити 3 млрд євро, які обіцяли. Це через те, що німецький міністр фінансів Крістіан Лінднер вважає, що це неправильний спосіб фінансування з ЄС, який не має жодного зв’язку, наскільки я розумію, з Україною — це одна проблема. Тоді американці кажуть: “Що це таке? Ми даємо набагато більше Україні, але все ж таки ми далі від України і ми дали більше українському бюджету, ніж європейці. Що це таке?””, — розповів він.
За словами економіста, наступного року американці хочуть менше дати українському бюджету, ніж ЄС. І це проблема. Інфляція в Україні зараз 27%.
Щодо допомоги на повоєнну реконструкцію, то ті 100 млрд дол., про які заявили США та Євросоюз, на думку Аслунда, це дуже неконкретні цифри.
“І це залежить, як видно зараз, від парламентів, що вони кажуть, тому що, зрештою, це європейські парламенти, які це вирішують. І в США — це, звичайно, Конгрес, який вирішує. Американський Конгрес зараз обговорює 38 мільярдів доларів для України на наступний рік, і це вирішують уже в грудні. Сподіваюся, що це буде, але побачимо, що дійсно буде”, — резюмував шведсько-американський економіст і дипломат.
Читайте також: Хто може очолити розроблення “плану Маршалла” для України — думка Аслунда
Як повідомлялося раніше, для повоєнної відбудови України знадобиться трильйон доларів, заявив президент Володимир Зеленський. Сума безпрецедентна. Як і руйнування, причиною яких стала агресія Росії. До процесу повоєнної відбудови України будуть залучені країни-партнери, які зможуть узяти українські міста та області під своє шефство. Уже висловили бажання допомогти майже 20 країн. Серед них — Франція, Велика Британія, Німеччина, Данія.