Комісія ООН з розслідування порушень в Україні знайшла нові докази катувань з боку російської влади

ООН. Фото: gettyimages.com

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні виявила нові докази широко поширеної практики застосування катувань російською владою проти українських цивільних осіб та військовополонених на окупованих українських територіях та в Російській Федерації. Про це сьогодні, 23 вересня, повідомили в пресрелізі комісії, інформує FREEДОМ.

Зазначається, що російська влада застосовувала катування на окупованих територіях України.

“Нові докази підтверджують попередній висновок Комісії про те, що катування, вчинені російською владою, були широко поширені. Комісія визначила додаткові спільні елементи у застосуванні катувань російською владою, підтвердивши попередні висновки про систематичний характер цих дій. Одним з таких елементів є неодноразова практика насильницьких методів у місцях позбавлення волі в Російській Федерації, де утримуються ув’язнені з України. Така практика спостерігається в декількох великих пенітенціарних установах на окупованих територіях України”, — йдеться в повідомленні.

Також в комісії звернули увагу, що співробітників конкретних служб РФ залучають до катувань скоординовано у всіх місцях позбавлення волі, розслідуваних комісією.

“Систематичне застосування сексуального насильства переважно щодо чоловіків також використовується як метод катувань, який спостерігається майже у всіх зазначених місцях позбавлення волі. Крім того, комісія бере до уваги свідчення колишніх ув’язнених про персонал в’язниць у Російській Федерації, які вказують на накази про жорстоке поводження. Докази також свідчать, що в деяких місцях позбавлення волі накази про жорстоке поводження видавалися вищими посадовими особами російської влади, які або схвалювали, або не вживали заходів для припинення такого поводження”, — повідомили в комісії.

“Найгірше те, що злочинці робили все мовчки й професійно. Я зрозумів, що вони роблять це з багатьма, й вони нас не вважають людьми”, — цитує комісія цивільного, якого катували десять днів поспіль.

Також стало відомо, що багато постраждалих від катувань мають серйозні або непоправні фізичні ушкодження та травми, психологічні травми. У деяких постраждалих виникли труднощі з реінтеграцією в суспільство та відновлення відносин з близькими. Вони наголосили на необхідності психологічної та соціальної підтримки як для себе, так і для своїх сімей.

Читайте також: Зафіксовано понад 60 випадків страти українських полонених, насправді їх більше, — Сава

Нагадаємо, у російських в’язницях стратили вже понад 110 українських полонених.

Прямий ефір