Кількість “вагнерівців” у Білорусі зменшується, їхнє перебування там — під великим питанням: дані ДПСУ

Ілюстративне фото: varta1.com.ua

Раніше на території Білорусі перебувало трохи понад 5 тисяч російських найманців. Деякий час тому (до 23 серпня, коли в РФ розбився літак, що належав ватажку ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину) українські прикордонники фіксували, що їхня кількість на території Білорусі почала зменшуватися. Про це сьогодні, 31 серпня, в ефірі телеканала FREEДОМ повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

“Під різними приводами, зокрема під виглядом відпусток, вони виїжджали на територію Росії, водночас надалі вони не поверталися. Тому після 23 серпня ми продовжуємо стежити за цим питанням, яке стосується перебування російських найманців у Білорусі. Але можу сказати, що подальше їхнє перебування на території цієї країни під великим питанням, тому що це і питання фінансування, і тих домовленостей, які були між Лукашенком, Путіним і підрозділом “Вагнера””, — сказав він.

За інформацією спікера ДПСУ, біля кордону України з того боку не спостерігається переміщення ані техніки, ані особового складу будь-яких підрозділів: чи то підрозділи армії Білорусі, чи то Росії, а також підрозділів ПВК “Вагнер”.

“Водночас ми також раніше говорили про те, що Росія в межах ротації вивела всі свої підрозділи, які перебували в Білорусі та брали участь у підготовці та навчаннях різного роду. Але в межах ротації Росія не завела нових підрозділів, як це було раніше, коли одні підрозділи вона виводить, інші, які залучаються до підготовки і навчань, заводить. Тому ми продовжуємо стежити за цією ситуацією, тому що не виключаємо того, що в будь-який час Росія може завести в Білорусь деякі свої підрозділи, які братимуть участь у підготовці”, — розповів Демченко.

Він уточнив, що, як правило, вони всі перебувають і раніше перебували на білоруських полігонах.

“Оскільки Білорусь так люб’язно надає свою територію для російських підрозділів, щоб вони могли там тренуватися, вчитися. Бачимо, що Білорусь підіграє Росії у війні, яку країна-агресор розв’язала проти України”, — зазначив речник ДПСУ.

Також він прокоментував інформацію, що в Білорусі посилюється конфлікт між найманцями ПВК “Вагнер” і представниками Міністерства внутрішніх справ РБ. Як повідомляє український Центр національного спротиву, причиною конфлікту є походження бойовиків — колишні ув’язнені, злочинці. Через це працівники МВС відмовляються з ними працювати, і кажуть, що у “вагнерівців” занадто кривавий підхід.

“Особисто в мене таких деталей немає. Але, враховуючи те, що кількість “вагнерівців” у Білорусі зменшується, і ми не виключаємо, що вони всі будуть звідти виведені, або ж такий підрозділ перестане функціонувати взагалі, тож надалі конфліктів у них може і не бути, тому що не буде такого підрозділу. Зараз, те, що знаємо ми, інструктори від “Вагнера” залучаються до навчань підрозділів армії Білорусі, а також до навчань і підготовки різних підрозділів правоохоронної системи Білорусі. Я не виключаю, що те походження, і те, чим займався “Вагнер”, може викликати негатив у людей, з ким вони мають співпрацювати”, — резюмував Андрій Демченко.

Читайте також: Що чекає на “вагнерівців” після смерті їхнього керівництва (ВІДЕО)

Нагадаємо, ліквідація ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина викликала небувалий резонанс на тлі війни, яку Росія розв’язала проти України ще 2014 року. Пригожин керував найманцями, які брали участь у бойових діях на Донбасі, зокрема, в Бахмуті. Бізнесмен, якого ще називають “кухарем Путіна”, був одним із ключових учасників агресії РФ проти України. Про те, що тепер буде з бойовиками ПВК “Вагнер”, є кілька різних точок зору.

Прямий ефір