Кількість катастроф російської бойової авіації зростатиме в геометричній прогресії, — Криволап

Костянтин Криволап. Фото: rbc.ua

За півтора року повномасштабної війни проти України в Росії сталося щонайменше 15 падінь бойових літаків, не пов’язаних із лінією фронту. Зокрема, нібито під час навчань. Так, нещодавно у Волгоградській області розбився бомбардувальник Су-24. На думку авіаційного експерта та аналітика Костянтина Криволапа, озвучену сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, безсумнівно, що небойові втрати російської авіації триватимуть.

“Су-24 досить старенька машинка, яка в нас тримається на ентузіазмі наших технарів і майстерності льотчиків, вона виконує всі пуски SCALP, Storm Shadow, а росіяни взагалі цю машину трошки підзакидали, тому що вони отримали Су-34, Су-35, Су-30, а це все розвиток лінійки Су-27. Су-57 це взагалі “аналогів немає”, двигун досі до нього нормально працюючий не можуть пристосувати, з двигуном великі проблеми. Там з усім проблеми. Задумка була дуже серйозна, а вийшло так, як зазвичай. Хотіли, як краще, вийшло як завжди. Ця машина стільки допрацьовується, що вона вже, на моє розуміння, застаріла за своєю концепцією, компонуванням, можливостями”, — розповів він.

Аналітик поділився статистикою падінь, різних авіаційних катастроф щодо російської бойової авіації.

“Су-31 почав експлуатуватися активно в 1992 або 1994 рік, але тоді в них була одна катастрофа, одна подія за 2-3 роки. Потім фактично щороку, а торік їх було вже 4. Цьогоріч 2 — дві втрати Су-31. Не тільки “К”, а й інші модифікації. Тобто зростає воно все в геометричній прогресії. А геометрична прогресія нічим хорошим не закінчується. Вона закінчується повним руйнуванням цієї системи. Те ж саме із Су-24, те ж саме чекає і на інші літаки російської авіації, які зараз експлуатуються активно”, — каже Криволап.

За словами експерта, в України літає близько 100 машин — винищувачів, бомбардувальників. У Росії в 4, а то й 5 разів більше цієї техніки.

“Але є лінія зіткнення, через яку вони не залітають. Вони кидають ці керовані бомби, але ближче ніж за 15-20 км від лінії зіткнення вони не наближаються, тому що вони стають мішенню для нашого ППО, на цій дистанції досить ефективно можемо вражати”, — резюмував Костянтин Криволап.

Читайте також: Чому Росія запускає ракети по Україні з Каспію та Енгельса, пояснив авіаексперт

Нагадаємо, раніше Криволап, коментуючи інформацію, що стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-95, з яких окупанти запускають ракети по Україні, росіяни зараз ховають від атак дронів під покришками, заявив, що єдиний метод порятунку російської бойової авіації — перегнати літаки куди подалі.

Прямий ефір