Катастрофа не лише на території України: екологічні наслідки підриву Каховської ГЕС деталізував профільний заступник міністра

Жінка біля підтопленого будинку в прибережній зоні Херсона. Фото: suspilne.media

Руйнування Каховської гідроелектростанції (ГЕС) — найбільша з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну екологічна катастрофа, яка матиме наслідки не лише для України. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

За його словами, території, які постраждали від затоплення, можуть стати непридатними для використання на багато років.

“У зв’язку з тим, що вода піднялася, було вимито каналізацію, розмито склади побутових відходів, нафтопродукти потрапили у воду. Все це осідатиме, просочуватиметься в ґрунт. Ми отримуватимемо територію, яка, можливо, на багато років буде непридатною для використання. Крім того, було потоплено великі території, де були тварини, які загинули. Вода їх зноситиме, померлі тварини розкладатимуться. Це призведе до забруднення води та ґрунту”, — перелічив наслідки гість ефіру.

Перший заступник міністра також додав, що дуже складно отримати уявлення про ситуацію на окупованому лівому березі Дніпра.

“Більшість затопленої території — це лівий берег Дніпра. Це не підконтрольна сьогодні уряду України територія. Ця територія контролюється російськими терористами. Що там відбувається? Які процеси? Як можна стабілізувати ситуацію? Поняття у нас є дуже приблизним”, — зазначив Краснолуцький.

Водночас він наголосив, що йдеться не лише про екологічні наслідки для України — під загрозою перебуває весь Чорноморський регіон. У море потрапить прісноводна риба, яка там помиратиме, а також агрохімікати, адже вода змиває сільгоспземлі.

“Це екологічна катастрофа не лише на території України. Буде зачеплено акваторію Чорного моря та всього Чорноморського регіону”, — наголосив Олександр Краснолуцький.

Читайте також: Це проблема не тільки України, а й усіх країн Причорномор’я: наслідки підриву Каховської ГЕС для екології оцінив Балинський

Раніше повідомлялося, що близько тонни риби загинуло в районі села Мар’янське на Дніпропетровщині. Внаслідок підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції (ГЕС) у Каховському водосховищі різко впав рівень води. Через це на березі опинилися тисячі карасів. Розслідування за фактом екоциду, порушення законів та звичаїв війни вже розпочала Криворізька східна окружна прокуратура.

Нагадаємо, у вівторок, 6 червня, російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Росіяни кинули людей напризволяще в затоплених унаслідок підриву Каховської ГЕС окупованих населених пунктах Херсонської області.

Читайте також: На 80% затоплений Нацпарк, під загрозою — заповідник, який перебуває під охороною ЮНЕСКО — наслідки підриву Каховської ГЕС

Прямий ефір