Кадрові перестановки в Чечні на користь членів сім’ї Кадирова досягли свого піка — подробиці (ВІДЕО)

Рамзан Кадиров. Скріншот: t.me/RKadyrov_95

Щонайменше 10 призначень на високі державні посади з початку року провів глава Чечні Рамзан Кадиров. Призначав він виключно своїх родичів. Не обійшлося й без високих державних нагород, зокрема й на федеральному рівні. За підрахунками російського видання “Агентство”, цього року кадрові перестановки на користь членів сім’ї Кадирова досягли свого піка за останні 11 років, інформує FREEДОМ.

Молодший син Кадирова Адам у свої 15 років не тільки має безліч державних нагород, а й очолює відділ забезпечення безпеки керівника республіки. Таку ж посаду свого часу 20 років тому отримав й сам Рамзан Кадиров — після обрання його батька президентом Чечні.

Не оминув Кадиров увагою й інших своїх дітей. Старшого сина Ахмата по досягненню 18 років призначив першим заступником міністра з фізичної культури, спорту та молодіжної політики. Дочка Кадирова Айшат у жовтні стала віцепрем’єром Чечні. Її сестра Хутмат у березні стала куратором сфери охорони здоров’я Чечні.

Загалом на тлі чуток про хворобу Кадирова, його дітей активніше представляють як учасників політичного життя Чечні, а сім’ю обсипають державними нагородами як республіканського, так і федерального значення.

“Ця тенденція наростає, і вседозволеність Кадирова вже на піку у зв’язку з подіями в Україні та світі загалом. Особливо посилення було пов’язане з чутками про проблеми зі здоров’ям, вони хочуть зміцнитися й почуватися привільно — як маленькі королі”, — сказав представник ічкерійського руху “Єдина сила”, що базується в Європі, Сайхан Музаєв в інтерв’ю виданню “Кавказ. Реалії”.

Попри те, що дощ із нагород і призначень має комічний вигляд для більшості розсудливих людей, — це невіддільна частина спадкоємності влади в Грозному, кажуть експерти.

“І Кадиров, і Путін у громадській думці зараз сильно програють. Обидва виявилися зовсім не такими крутими, як обіцяли своїм прихильникам, вони обидва обламали зуби об армію України. Цю іміджеву проблему вони вирішують, демонстративно плюючи на громадську думку”, — сказав політолог Аббас Галлямов в інтерв’ю виданню “Кавказ. Реалії”.

Сам Кадиров раніше відкрито заявляв, що не дозволить нав’язувати йому призначення з боку і дискредитувати його кадрову політику.

“Мій тейп — один із найбільших у республіці, мій вірд — один із найчисленніших, практично всі в Чечні родичі. Мені що, привозити людей із відділу адміністрації президента РФ у Москві? Або ж я беру на роботу того, кого знаю, і хто буде працювати?” — сказав Кадиров під час засідання керівництва республіки в березні 2020 року.

Тим часом прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що, мовляв, нічого не знає про вручення держнагород Адаму Кадирову. Нагадаємо, першу нагороду — звання героя Чечні, Адам отримав після побиття 15 серпня в грозненському СІЗО обвинуваченого в спаленні Корану Микити Журавеля. На це побиття російські силовики ніяк не відреагували.

“Без підтримки Путіна це неможливо. Без російських багнетів зміцнити владу в Чечні неможливо. При цьому Кадиров відвойовує собі простір автономності всередині Росії. З одного боку, спираючись на підтримку Путіна, з іншого — намагаючись захистити свою владу від федеральних силових структур, що, звісно, ці силові структури страшенно дратує”, — зазначив російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко.

При цьому, на думку експертів, Кремль не проти нинішнього стану справ, поки Кадиров не створює проблем та охоче виконує для керівництва Росії роль інструменту залякування незгодних.

Читайте також: Уже дев’ята за півтора місяця: навіщо Кадиров влаштував “парад нагород” для сина (ВІДЕО)

Раніше російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко висловив думку, що багатство і зухвала поведінка глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова пояснюється тим, що він забезпечує вірність регіону режиму президента РФ Володимира Путіна. Кадирову прощаються промахи його гвардії на війні в Україні, приниження російських чиновників, убивства “кадировцями” людей не тільки в Чечні, а й у Росії тощо.

Прямий ефір