Із чим пов’язаний снарядний голод в армії РФ, пояснив військовий експерт

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Через снарядний голод в армії РФ знижується інтенсивність обстрілів з боку окупантів. Зараз вони використовують на фронті в середньому близько 15 тис. снарядів на день, а раніше — до 70 тис. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов. 

Експерт зазначає, що це пов’язано з порушенням логістики і погіршенням якості самих снарядів.

“Трохи статистики: близько 20 тис., а зараз вже близько 15 тис. на день снарядів використовується з боку окупантів. Відповідно, Збройні сили України відповідають, використовуючи приблизно 6 тис. снарядів. Якщо говорити про снарядний голод окупантів, то йдеться про порушення логістичних зв’язків. Тобто нанесення ударів, зокрема з використанням “Хаймарсів”, по тиловій інфраструктурі російських окупаційних військ, ускладнює підвезення боєприпасів безпосередньо до бойових позицій. Це основна причина так званого снарядного голоду”, — пояснив Снєгирьов. 

І друге — це, справді, крім порушення логістики, обмежена кількість боєприпасів у росіян, каже експерт.

“Йдеться про те, що на початок війни у Російської Федерації було близько 15 млн снарядів. Перші місяці війни використовувалася тактика вогневого валу — на добу застосовувалося до 70 тис. снарядів. Відповідно, за даними російської сторони, за перші місяці війни, за перше півріччя, було використано близько 8-9 млн снарядів”, — зазначив гість ефіру. 

За його словами, та кількість снарядів, яка залишилася на складах в окупаційної армії, розміщена не в європейській частині Російської Федерації, а в основному в сибірських військових округах, у такий спосіб ускладнено логістику постачань снарядів безпосередньо з тилових районів РФ.

“І третя причина снарядного голоду — це умови зберігання снарядів. Є три категорії снарядів. Відповідно, перша, яка дає 100%-й результат, вона фактично вичерпана. Наразі окупанти використовують другу і третю категорії. А відповідно, це ще запаси з часів радянської армії”, — доповнив військовий експерт. 

Також він зауважив, що можливості відновлення снарядного виробництва в Росії, порівняно зі Сполученими Штатами Америки та європейськими партнерами України, набагато гірші. Це не більше ніж 125 тис. снарядів на рік. Тоді як цей показник у США — 250 тис. снарядів на рік. 

Снєгирьов нагадав також про рішення, ухвалене на 10-му “Рамштайні”, — це розконсервація виробництва снарядів на територіях країн колишнього Варшавського договору, зокрема в Румунії. 

“Тобто йдеться про те, що ось те постачання близько 1 млн снарядів для потреб Збройних сил України (про яке заявляв міністр оборони Резніков, — ред.) — це буде реально в найближчі два місяці, якраз до моменту контрнаступу Збройних сил України. Одного мільйона снарядів, з урахуванням інтенсивності вогню, вистачить для придушення активного характеру оборони окупантів”, — сказав експерт.

Читайте також: На російську армію чекає снарядний “інсульт”, — військово-політичний оглядач

Прямий ефір