Історичний шанс України — зламати російський реваншизм, і ми маємо цим шансом скористатися заради надійної безпеки для наших дітей. Про це наприкінці 770-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.
Президент зазначив, що Україна уклала нову безпекову угоду. Це вже восьма угода такого роду, і на цей раз із Фінляндією.
Документ підписали сьогодні, 3 квітня, в Києві під час візиту нового президента Фінляндії Александра Стубба.
“Він прибув разом зі спікером парламенту (Юссі Халла-ахо, — ред.), і це вперше такий формат спільного візиту, тим більше — перший візит нового президента саме в Україну. Дуже символічно, і ми цінуємо таку символічну підтримку. Так само, як і всю практичну підтримку Фінляндією нашого захисту, наших людей”, — наголосив Зеленський.
Він додав, що сторони узгодили й новий пакет оборонної підтримки.
“Ми дуже детально говорили про потребу в посиленні ППО (протиповітряної оборони, — ред.). Говорили й про оборонне виробництво — про спільні проєкти щодо зброї, щодо снарядів. Це те, в чому наші держави разом можуть зробити значно більше. І ми домовилися сьогодні, що команди наших держав працюватимуть разом не менш активно, як і раніше”, — повідомив президент.
Глава держави зазначив, що Фінляндія чітко розуміє потребу інтеграції України у Європейський Союз і Північноатлантичний альянс (НАТО).
“Я дякую за готовність допомагати, давати аргументи на користь invitation для України — запрошення в НАТО. Загалом ми можемо сказати, що все суспільство Фінляндії, усі політичні сили однаково розуміють важливість нашого захисту в цій війні для всього нашого регіону, для всієї Європи. І ми обов’язково маємо не втрачати час, більше взаємодіяти, більше робити разом, переконувати інших партнерів бути активнішими. Це все — про нашу спільну безпеку, про захист мільйонів людей від російських убивць”, — заявив він.
Зеленський розповів, що провів сьогодні й кілька телефонних розмов.
“Перша — із прем’єр-міністром Японії Кісідою (Фуміо Кісіда, — ред.). Я подякував за надану різнобічну допомогу — і для нашої безпеки, і для нашої економічної стійкості. І політична підтримка. Японія — серед глобальних лідерів у допомозі Україні та в захисті міжнародного права. Я поінформував пана прем’єр-міністра про ситуацію на полі бою, про її перспективи, про наші потреби, зокрема про все те, що допоможе у відбитті російських штурмів. Це була плідна розмова. І після нещодавніх рішень уряду Японії загальна підтримка України з боку Японії — вже понад 12 мільярдів доларів”, — зазначив президент.
Також український лідер провів перемовини із новим прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру.
“Скоординували нашу роботу і, зокрема, доручили командам почати підготовку безпекової угоди між нашими державами. Звичайно, будемо й надалі реалізовувати наявні домовленості”, — проінформував він.
Глава держави зауважив, що Київ поступово планує подальшу роботу з партнерами на найближчі місяці.
“І травень, і червень мають стати часом активності заради України, заради того, щоб досягти наших завдань у цій війні. Чітко розуміємо, до чого готуються в Росії, що вони хочуть, під що збиратимуть солдатів у свою армію. І в нас, у нас усіх, у наших партнерів, має бути сильна відповідь на російські операції — будь-які російські операції. Ми маємо перемогти в цій війні. Це історичний шанс України — зламати російський реваншизм, і ми маємо цим шансом скористатися. Заради надійної безпеки для наших дітей”, — наголосив Зеленський.
За його словами, сьогодні ж була тривала й детальна доповідь головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського.
“Наші дії на ключових напрямках. Захист наших позицій. Зміцнення наших позицій. Тиск наш на російські позиції. Ключові наші плани оборонних та активних дій на найближчий час. Я дякую всім, хто б’ється на фронті зараз, хто на бойових постах, на бойових завданнях. Я дякую всім, хто тренує наших воїнів, усім, хто волонтерить. Пишаюся нашими людьми. І дякую всім у світі, хто допомагає. Слава Україні!” — сказав Володимир Зеленський.
Читайте також: Активізація і консолідація: як Європа допомагає Україні, поки в США сперечаються про підтримку Києва — думки експертів