Західні партнери розглядають три різні способи передачі заморожених російських активів Україні. Про це сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко.
Найрадикальніший спосіб, за його словами, — це перевести активи одразу зі статусу заморожених у конфісковані, і далі частинами передавати Україні.
“Але, найімовірніше, ця позиція не буде реалізована. Можливо, Сполучені Штати підуть таким шляхом”, — вважає Савченко.
Другим способом він назвав передачу тільки прибутку від активів.
“Але проблема тут одна, що прибуток не дуже великий, тому що активи розміщені не тільки в цінні папери, які дають дохід, і висококласні депозити, а й лежать як кеш на поточних рахунках і не генерують дохід. Сума маленька — на рік десь 3 млрд євро”, — сказав економіст.
Третій спосіб — використовувати заморожені активи як заставу.
“Він у будь-якому разі має потрапити в Україну, тому він дуже ліквідний, правильний і на суму заморожених активів давати кредити. І Британія, напевно, піде цим шляхом. Є тільки одна проблема. У Британії заморожено не так багато активів”, — пояснив Савченко.
Економіст висловив думку, що Україну влаштувала б комбінація цих трьох способів передачі Україні заморожених російських активів.
“Нехай американці конфіскують і передають. Але там дуже мало цих активів — у районі десь 5 млрд дол. Нехай Євросоюз дає прибуток щорічно. І Британія дасть нам кредит, найімовірніше, безвідсотковий під заставу цих активів”, — запропонував він.
Читайте також: Передача заморожених російських суверенних активів на користь України: про проблеми та шляхи їх вирішення розповів Савченко
Нагадаємо, голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський розповів, що Єврокомісія затвердила пропозицію про використання заморожених активів РФ. Тепер необхідні зміни до законодавчої бази мають внести країни-учасниці Європейського Союзу.