Іран уже 6 місяців веде війну проти Ізраїлю, – віце-спікер Кнесету

Прапори Ірану та Ізраїлю. Фото: gettyimages.com

США підтримують Ізраїль, тому Іран повинен двічі або тричі подумати перед тим, як завдавати ударів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив віце-спікер Кнесету, депутат партії “Наш дім Ізраїль” Євген Сова.

“Іран протягом останніх шести місяців веде проти нас війну… Іран готував бойовиків ХАМАСу, Іран готує бойовиків “Хезболли”, причому постійно намагається передати високоточну зброю. Іран за останні місяці намагається передати зброю на території Західного берега, тобто в ті осередки, які так чи інакше потрапляють до рук наших спецслужб. У нас 3 тис. заарештованих тільки на Західному березі. Це превентивні арешти бойовиків ХАМАСу. Іран, природно, дестабілізує обстановку в Сирії, тому що в Сирії він будує бази, включно з базами для безпілотних літальних апаратів тощо”, — сказав він.

Сова зазначив, що перманентна загроза з боку Ірану є постійно, але зараз змінився тон заяв.

“Іран прекрасно розуміє, що за ударом по території Ізраїлю, не через хуситів, не через “Хезболлу”, буде наша відповідь — це зрозуміло. Тому навіщо провокувати, навіщо намагатися грати? І тому те, що ми бачимо останній тиждень, власне, після тієї атаки, яку приписують Ізраїлю в Дамаску, ми бачимо те, що Іран намагається весь час відтягувати ті чи інші дії. Можливо, Іран стежить за розвитком ситуації в нашій країні”, — сказав депутат.

Він нагадав, що до Ізраїлю 11 квітня прибув глава Центрального командування збройних сил США, генерал Майкл Курилла для координації протидії іранській загрозі.

“Я думаю, що це гарне послання, зокрема й Ірану, щоб в Ірані двічі, а можливо, й тричі подумали, перш ніж завдавати удару по Ізраїлю”, — сказав Сова. 

На його думку, Іран не хоче прямого зіткнення з Ізраїлем.

Сова підкреслив, що інтенсивність дій у секторі Гази знизилася, отже більша частина потенціалу ВПС Ізраїлю зараз якраз звільнилася.

“Тому я думаю, що це теж прекрасно розуміють наші вороги. І, зрештою, у нас є достатньо способів відповісти на провокації”, — сказав він.

Читайте також: Це буде новий стрімкий виток війни на Близькому Сході: експерти про можливий удар Ірану по Ізраїлю

Нагадаємо, США перебувають у стані підвищеної готовності через можливу атаку Ірану по об’єктах на території Ізраїлю. Іран офіційно звинуватив Ізраїль у ракетному ударі по столиці Сирії і пообіцяв жорстку відповідь.

Прямий ефір