Інтерв’ю Путіна Карлсону має продовження, — Шульга

Такер Карлсон і Володимир Путін. Фото: ap.org

Інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна Такеру Карлсону спочатку призначалося для західної аудиторії, але російський диктатор втратив зв’язок із реальністю, і нічого не спрацювало. Тези Путіна показали, що він зовсім не здатний домовлятися, не розуміє західну аудиторію, крім того, його розрив із росіянами тільки збільшуватиметься. Таку думку сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор соціологічних наук, науковий співробітник Інституту конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга.

“По-перше, це інтерв’ю має своє продовження. Учора вийшов “десерт” для Путіна. Не витримав він і, мабуть, захотів ще раз розповісти, до історії він часто повертався. Це інтерв’ю було 24 хвилини, не більше двох годин. І там теж були теми, які його хвилюють, які, мабуть, він подумав, що не дорозповів, треба ще розповісти. І слідом вийшло друге інтерв’ю, але вже з російським журналістом”, — сказав він.

За словами соціолога, з інтерв’ю Карлсону видно, що спочатку воно повинно було бути спрямоване не на російську аудиторію, а на західну, передусім — на американську.

“Але проблема Путіна в тому, що за відсутності критики і за відсутності людини, яка справді могла б сказати: “Що ти несеш?”, по-дружньому, не в ефірі, Путін уже втратив зв’язок з аудиторією і реальністю. Він говорить не те, що треба з політичного, геополітичного погляду, не те, що потрібно для розв’язання якихось своїх завдань політичних, чи то допомогти Трампу, чи то зменшити шанси Байдена, чи то показати договороздатність Росії. Він говорить про те, що йому цікаво, йому особисто — Володимиру Путіну. І видно, що ці псевдоісторичні теми споконвічних російських земель, листів Хмельницького, фронтовика батька Зеленського, — це те, у чому він живе”, — каже Шульга.

Він вважає, що таким чином Путін показав патерни свого мислення, чим він керується.

“Це, з одного боку, дуже погано, оскільки показує, що він повністю недоговороздатний, і він всіма силами продовжуватиме цю війну. З іншого боку, він показав, що він узагалі не розуміє американську аудиторію, і дедалі більше розриватиметься зі своєю аудиторією. Не з усією. Наприклад, молоді він не пояснив, чому молодь має йти в окопи вмирати. Він дуже довго розповідав про історію, але де той посил, аргумент, що молодь зараз має вмирати за листи 1652 року, за Новгород тощо. Ось цього не прозвучало. На мою думку, цей розрив між Путіним — істориком, і нинішніми сучасними викликами, які будуть дедалі більше і більше стояти перед Росією, він збільшуватиметься. І він буде видимим і самому російському населенню, хоче воно того чи ні”, — висловився доктор соціологічних наук.

Також Шульга зазначив, що попри те, що інтерв’ю розійшлося мережею, навряд чи глядач там може знайти багато цікавого. Та й самому Путіну, на думку експерта, інтерв’ю не принесло задоволення.

Читайте також: Небезпечна брехня, божевільна пропаганда геноциду, абсурдна історія — як світ відреагував на інтерв’ю Путіна Карлсону (ВІДЕО)

Нагадаємо, скандальний американський журналіст і телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна під час візиту до Москви. Це перше приватне інтерв’ю Путіна із західним журналістом від моменту повномасштабного вторгнення Росії до України. Карлсон опублікував цей діалог у ніч проти 9 лютого в соцмережі X. У двогодинній бесіді Путін укотре повторив брехню і фейки, які продукував протягом останніх років, — про історичні взаємини Росії та України, про погрози Росії з боку Заходу, про причини розв’язаної ним повномасштабної війни тощо.

Карлсона часто називають “американським Соловйовим” через його проросійську пропагандистську риторику. Він від 2016 року був ведучим програми Tucker Carlson Tonight на телеканалі Fox News, але 2023 року після низки позовів американців на адресу телекомпанії був звільнений. Після цього Карлсон запустив власне шоу в соцмережі X (колишній Twitter).

Прямий ефір