Інтенсивність проведення штурмових операцій окупантами у районі Бахмута — знижується, — Коваленко

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Штурмовий потенціал російських окупантів у районі Бахмута Донецької області — знижується. “Вагнерівці” лишились без достатнього забезпечення ресурсами, а для частин ЗС РФ з великими труднощами даються бої у міській забудові. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Контратакою доречно називати те, що може відбуватися найближчим часом у районі Бахмута. Тобто не контрнаступ, а саме контратакуючі дії, оскільки в російських окупантів втрачається інтенсивність проведення штурмових операцій у Бахмуті, взагалі можливість їх проводити”, — сказав він. 

За його словами, російські окупаційні війська переоцінили ресурси та почали перерозподіляти їх за іншими напрямками. 

“Після того, як вони зайшли на північну і південну локації в місті, спостерігається цікава ситуація. Наприклад, у південному секторі у російських окупантів, де діють переважно підрозділи 51-го парашутно-десантного полку зі складу 106 парашутно-десантної дивізії, було поставлено завдання обійти Іванівське та обійти ліс на південний захід від Іванівського, але вони вперлися в канал і так там і залишилися. Таким чином вони залишили без достатнього ресурсу і підтримки південне угруповання ПВК “Вагнер”, яке зараз веде штурмові дії в міській забудові”, — розповів він.

Експерт зауважив, що росіяни намагаються просунутися за межі Маріупольського кладовища, але далі починаються багатоповерхові забудови, а міські бої даються їм із великими труднощами. 

“Ресурс витрачається, а компенсації ресурсу немає. І, власне, вони просаджуються саме в цих штурмових діях. А у північному секторі ПВК “Вагнер” зависли на вулиці Героїв Праці — це промзона. Чому зависли? Тому що той потенціал регулярних підрозділів, який був спрямований на північний захід, був зупинений у районі Оріхово-Василівки, навіть не зайшовши в сам населений пункт”, — поінформував він. 

Внаслідок чого, “вагнерівці” лишись у місцевій промзоні без можливості підкріплення ресурсами, наголосив Коваленко.

“Зараз використовується останній резерв, який залишився саме в цьому напрямку — це підрозділ 98-ї парашутно-десантної дивізії. Якщо вичерпається і цей резерв, то, по суті, російське командування опиниться в такому дуже цікавому становищі, коли вони не зможуть повноцінно компенсувати втрати своїх основних штурмових груп. Тоді Бахмут поступово перетрансформується у великий знак питання для російського командування”, — сказав Олександр Коваленко.

Читайте також: Пришвидшити процес деокупації українських територій можна тільки на полі бою, — Чернєв

Прямий ефір