Зниження ціни на нафту є одним з інструментів тиску на Російську Федерацію, щоб примусити її до миру. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
На його думку, тиск на РФ має бути пов’язаний із посиленням України.
“Йдеться й про посилення України, про постачання зброї, про можливість України не тільки захищати себе, але й завдавати відчутних ударів по території Російської Федерації. Ось дуже помітно, до речі, що в команді Трампа, в принципі, не спростували рішення, яке ухвалила адміністрація Байдена щодо зняття обмежень для ударів американськими та не тільки американськими ракетами по території Російської Федерації. Ба більше, у США навіть з’явилися коментарі щодо цього, що в такий спосіб адміністрація Байдена навіть посилила майбутні переговорні позиції Трампа, тому що це інструмент тиску на Росію”, — сказав політолог.
Фесенко зазначив, що Кремль може погодитися на переговори, але він хоче миру на своїх умовах, неприйнятних для України. Щоб примусити РФ до завершення війни, необхідне посилення підтримки України, насамперед військової.
“По-друге, посилення тиску на саму Росію. Це і удари по території Російської Федерації, це можуть бути для початку заяви, потім і дії, наприклад, у відповідь на погрози Росії своїм “Орешником”. Американці можуть піти на розміщення ракет середньої дальності на кордонах з Росією. Свого часу саме це примусило Радянський Союз до переговорів про те, щоб узагалі зняти з озброєння ракети середньої дальності якраз у регіоні протистояння між Радянським Союзом та НАТО. Зараз Путін теж на це натякає, а це говорить про те, що він побоюється того, що Америка може теж протиставити Росії свої ракети середньої дальності. І я думаю, що американці в змозі досить швидко створити таку саму зброю, якою погрожує Путін. Ще питання, наскільки вона готова й досконала, але цілком імовірно, що Сполучені Штати або мають такі аналоги, або можуть їх мати. А це буде аналогічна загроза Росії”, — сказав політолог.
Він наголосив, що необхідний і економічний тиск. Зокрема, у США розглядається вплив на міжнародні нафтові ринки з метою істотного зниження цін на нафту.
“Це вигідно Сполученим Штатам із внутрішньополітичного погляду. І Трамп нібито цю ідею просував як одну з головних своїх внутрішньополітичних програм. Але це може бути дуже ефективним інструментом впливу на Росію. Тому що саме нафтодолари, скажімо так, надходження від продажу нафти, є головним джерелом фінансування війни проти України. Ось це в найзагальніших рисах інструментарій тиску на Росію. І підтримка України, й одночасно військовий та політичний тиск на Росію”, — сказав Фесенко.
Читайте також: Путін хоче загострити ситуацію так, щоб президент Трамп не зміг закінчити війну, — Зеленський наприкінці 1009-ї доби війни
Раніше глава МЗС України Андрій Сибіга заявив на спеціальній сесії засідання міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7) в Італії, що російська агресія становить глобальну загрозу та потребує рішучої глобальної відповіді, насамперед через суттєве збільшення підтримки України та досягнення миру завдяки силі.