Понад півтора року французький благодійний фонд U-SAVED UA замовляє хлібобулочні вироби в місцевих пекарнях й розвозить постраждалими від російської окупації населеними пунктами Донецької області. За цей час волонтери роздали понад 200 тисяч буханок, повідомляє FREEДОМ.
Рано-вранці волонтери благодійного фонду U-SAVED UA завантажують гарячий хліб.
Ксав’є з Франції. Волонтер не звертає уваги на нещодавні болі в попереку, каже, люди чекають на допомогу.
“Я закоханий в Україну в цій війні. Я не знав Україну раніше. На цій війні я познайомився з цією країною, людьми, моєю дівчиною і всім. Я люблю цю країну, почуваюся тут комфортно. Так, війна, але мені тут добре, це моє місце”, — сказав Ксав’є.
Уже рік як він живе в Україні. У своїй країні — до волонтерства — працював журналістом. Каже, в якийсь момент вирішив кинути роботу, продати частину свого майна, купити кілька мікроавтобусів для евакуації людей і доставки гуманітарної допомоги, й допомагати українцям.
Дороги та вся інфраструктура на звільненій українською армією восени минулого року території Святогірської громади покалічені війною. Селище Тетянівка, куди волонтери часто привозять хліб, було справжньою лінією фронту. Бої тут тривали майже 3 місяці. Пенсіонер Микола Олександрович добре пам’ятає, як увесь цей час люди жили в підвалах без води, їжі та ліків.
“Два з половиною місяці сидів у підвалі. Зі мною ще дев’ять осіб сусідів сиділо. Підвал надійний, сам робив. І не витримав, уже він почав стрибати. Світла немає, води немає, аптеки немає, магазинів немає. Пекли коржики. Це добре, що моя місяць до цього сухарі сушила, стали в пригоді”, — розповів житель Тетянівки.
У розбитий на 80% Святогірськ почали повертатися місцеві. Працюють магазини й аптеки. Життя тут уже не те, що було до війни, але головне, кажуть люди, немає обстрілів.
“Для людей головне, щоб було спокійно. Щоб ніде і нічого не вибухало. Щоб надія була, а надія є. Чому? Люди повертаються”, — сказав житель Святогірська Іван.
Не скрізь на деокупованих територіях відкрилися магазини. Є населені пункти поблизу лінії фронту, де мешкають не більше ніж 20-30 осіб. Тому, кажуть волонтери, люди такої допомоги дуже потребують.
“Звичайно, є населені пункти, де працюють магазини, але є категорії людей, які, скажімо так, не завжди мають можливість купити хліб. Ми закриваємо ці потреби”, — зазначив проєкт-менеджер благодійного фонду U-SAVED UA у Донецькій області Сергій Іванов.
Але здебільшого, зазначають волонтери, люди не так потребують продуктів, як звичайної уваги до них.
“У маленьких селах це постійно. Ти приїжджаєш, а вони чекають, ну, підемо поїмо, кави поп’ємо. Більше для них не хліб важливий, скільки емоційна підтримка. Якісь новини дізнатися, поділитися своїми емоціями. Часто людям, які не виїжджали, а залишалися, емоційно дуже важко”, — розповів волонтер благодійного фонду U-SAVED UA у Донецькій області Іван.
Свіжий хліб волонтери U-SAVED UA тепер завозять і в безплатні їдальні, що нещодавно відновили свою роботу в Слов’янську. Такий проєкт не просто закриває потреби нужденних. Хліб гуманітарна організація замовляє у місцевого виробника, підтримуючи середній бізнес.
“Це ніби частина роботи, не просто допомагати місцевим, а також підтримувати локальний бізнес”, — сказав Сергій Іванов.
Безкоштовний хліб у постраждалі населені пункти волонтери розвозять 4 дні на тиждень. В одній поїздці можуть роздати людям понад тисячу буханок.
Читайте також: Розбите російськими снарядами Богородичне Донецької області: люди повертаються будувати нове життя (ВІДЕО)