Іноземні інвестори готові вкладати в Україну вже зараз: що приваблює бізнес (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Приплив великих інвестицій очікують в Україну після закінчення війни. При цьому іноземний бізнес уже сьогодні починає активно інвестувати в Україну, оскільки це не тільки можливості для інвестора, а й внесок у перемогу над агресором, повідомляє FREEДОМ.

Економіка України має відновлюватися, насамперед, за рахунок приватного бізнесу. Через військові ризики будь-які проєкти будуть складними для реалізації приватними інвесторами. Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма на конференції Rebuild Ukraine в Торонто. Він навів позитивний приклад Німеччини та Франції, які забезпечили державне страхування для всіх своїх корпорацій, що інвестували в Україну.

“Ми віримо в те, що такий тип партнерства дасть нам змогу досягти двох ключових цілей. З одного боку, ви зможете отримати прибуток від інвестицій, оскільки в Україні багато природних переваг. З іншого боку, ваші уряди пом’якшать ризики, що виникають через війну”, — цитує Шурму пресслужба Офісу президента України.

Він зазначив, що в Україні зараз є 2 можливості для канадських інвесторів. Перша пов’язана з відновленням країни та економіки, друга — з тим, що Україна має природні переваги. Ще один можливий напрямок для інвестицій — український аграрний сектор та значні запаси природного газу.

“Ми готові працювати спільно з канадськими інвесторами щодо розробки цих ресурсів. Для цього можуть бути використані такі інструменти, як експортні кредитні агентства, гарантії канадського уряду. Український народ дуже цінує допомогу Канади. Тому ми дуже чекаємо, що ви будете інвестувати в нашу країну”, — сказав Шурма.

Також стало відомо про перші вже підписані контракти про інвестиції Данії в Україну, однак подробиці поки що не розголошуються з міркувань безпеки.

“Ми розуміємо, що тут можливі ризики, але не можна чекати, поки закінчиться війна. Іноземні інвестиції в Україну є найважливішим компонентом відновлення, й Данія докладає серйозних зусиль, щоб сприяти роботі бізнесу в Україні, не в останню чергу в Миколаївській області”, — сказав посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен в інтерв’ю “Економічній правді”.

Зокрема, у запущеного цього року Данського фонду підтримки України є потужні складові у приватному секторі. Данія може видавати кредити та інвестиційні гарантії деяким данським та українським бізнесам. Багато данських корпорацій уже діють в Україні, і їм вдається підтримувати та навіть розширювати свою діяльність під час війни.

“Для того, щоб країна, держава, могла сама забезпечувати свої потреби, має формуватися всередині країни додана вартість і формуватися доходи і населення, і підприємств, і держави. І це можна забезпечити тільки шляхом інвестицій. Тільки інвестиції в розвиток виробництв, у розвиток стану робочих місць, можуть дозволити це робити”, — сказав економіст Борис Кушнірук.

Французька державна компанія вже оголосила, що страхуватиме французький бізнес, який готовий інвестувати в Україну, не чекаючи завершення війни.

“Французькі компанії готові локалізувати свої потужності в Україні та виробляти свою техніку на наших заводах. Я переконана, що завдяки спільній роботі цей інтерес буде тільки зростати”, — сказала перша віцепрем’єрка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко, яку цитує сайт Міністерства економіки України.

Французький бізнес зацікавлений інвестувати в стратегічно важливі сектори України, зокрема, в оборону, виробництво та переробку агропродукції, відновлювану енергію, зелену металургію, екологічний транспорт, охорону здоров’я та фармацевтику.

Читайте також: Україна приваблива для інвесторів навіть на тлі російської агресії, — Ус

Прямий ефір