Індія, Туреччина, Бразилія, ОАЕ: обходити Росії санкції допомагає не тільки Китай, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: ukrinform.ua

Китай не буде згортати свою співпрацю з Російською Федерацією, тому що це партнерство вигідне самому Китаю. КНР на цьому заробляє, зокрема, отримуючи дешеві російські енергоносії. Але заради справедливості варто зазначити, що обходити санкційний режим Росії допомагає не тільки Китай. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Володимир Фесенко.

“Обходити санкції Росії допомагають навіть ті країни, які взяли участь у Глобальному саміті миру, але не підписали підсумковий документ. Це країни, які дуже активно взаємодіють із Російською Федерацією”, — розповів Фесенко.

Політолог навів як приклад Індію.

“Наприклад, Індія є економічно найбільшим покупцем російської нафти, тому що РФ продає їй нафту дуже вигідно, зі знижками. Політично Індія дещо дистанціюється від РФ — вона не виправдовує і не підтримує війну, але водночас прямо й не засуджує. Але, попри це, Індія стала учасником Глобального саміту миру. Крім того, з Індією з боку України в цьому плані ведеться робота”, — зазначив гість ефіру.

За його словами, є ще досить солідний список компаній, які охоче допомагають обходити санкції Російської Федерації.

“Є ще Туреччина. Вона економічно активно співпрацює з Росією весь час, поки в Україні йде війна, яку РФ і розв’язала. Крім цього, є ще низка країн, зокрема Бразилія, арабські країни, наприклад, Арабські Емірати. Нині саме ОАЕ є одним із головних хабів для обходу російських санкцій”, — констатував експерт.

Водночас Фесенко акцентує, що сьогодні саме Китай змушений вносити поправки на торгівлю з Росією внаслідок західних санкцій.

“Наприклад, великі китайські банки й низка великих китайських компаній відмовилися від роботи в Росії, тому що тоді вони б “нарвалися” на вторинні санкції з боку США та Євросоюзу. І саме з цієї причини експорт Китаю в Росію навесні цього року істотно знизився. Однак Китай продовжує свою співпрацю з РФ, до речі, навіть у військово-технічній сфері”, — зазначив експерт.

Він наголосив, що в інтересах України зробити все можливе, щоб Китай безпосередньо не підтримував Росію, не постачав їй зброю. Це завдання мінімум.

“Звичайно, хотілося б більшого — щоб Китай не постачав товари подвійного призначення, які допомагають російській військовій економіці. Але над цим робота ведеться, зокрема з боку наших західних партнерів. Але все-таки, думаю, поки що це малоймовірно. Крім того, треба дипломатичним шляхом утримувати Китай від зближення з Росією, від того, щоб Китай їй безпосередньо допомагав. Нехай це буде формальний нейтралітет. Але це буде більш-менш прийнятна ситуація на цей час. І ще важливий момент — Китай потрібно повернути в реальний мирний процес”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Китай діятиме на шкоду інтересам Кремля тільки під загрозою санкцій — думка Латковскіса

Прямий ефір