Імовірність серйозної аварії на Запорізькій АЕС практично виключена, — Штейнберг

ЗАЕС. Фото: energoatom.com.ua

Останні атаки беспілотників на Запорізьку атомну електростанцію (АЕС) є провокацією з боку Росії, але серйозних наслідків, найімовірніше, не буде. Про це сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник міністра палива та енергетики України (2003-2006 рр.), головний інженер Чорнобильської АЕС (1986-1987 рр.) Михайло Штейнберг.

“Важка аварія могла статися тоді, коли працювали блоки на потужності, як було до числа 12-15 вересня 2022 року, після — ймовірність важкої аварії практично зникла. На сьогодні незначні якісь інциденти з точки зору наслідків можуть бути, але серйозне там щось придумати складно”, — сказав він.

На думку Штейнберга, обстріли Запорізької АЕС не можуть принести Україні жодної користі.

“Те, що це провокація російської сторони, зрозуміло на 99,9%. Навіщо? Я не можу зрозуміти. Але оцінити дії бандитів завжди складно. У них інші закони, інші погляди. З погляду реальної небезпеки — я не бачу, можливі наслідки на майданчику, але не більше. Однак саме по собі — це провокація, так”, — наголосив Михайло Штейнберг.

Читайте також: РФ намагається здійснити теракт чи приховати аварії: територію ЗАЕС знову атакував безпілотник

Нагадаємо, 9 квітня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про атаку безпілотника на навчальний центр окупованої росіянами Запорізької атомної станції (ЗАЕС). Це вже другий випадок атаки дронів по ЗАЕС з осені 2022 року.

Прямий ефір