Ігрова кімната для переселенців: як у Запоріжжі приймають внутрішньо переміщених українців (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Запоріжжя — один з обласних центрів України. За час повномасштабного вторгнення Росії місто прийняло тисячі переселенців — людей, які внаслідок бойових дій втратили свою домівку та були змушені виїхати з тимчасово окупованих територій. Для інтеграції внутрішньо переміщених українців у місті створюють інтерактивні простори, щоб постраждалі від бойових дій могли комфортно проводити вільний час, повідомляє FREEДОМ.

Будинок Руслани знаходиться на тимчасово окупованій території Запорізької області. Після повномасштабного вторгнення Росії, жінка з сином переїхала до Запоріжжя. Другий рік вони живуть в одному з міських шелтерів, притулків для вимушених переселенців. Через ризик обстрілів з боку російських військ, дитячі садки в місті закриті. Щоб дитина могла спілкуватися з однолітками та розвиватися, Руслана приводить її в одну з ігрових кімнат, відкритих для внутрішньо переміщених українців.

У просторі можуть вільний час проводити й дорослі. Олександр планує приходити сюди з приятелями.

“Є ігри настільні — “Монополія”, футбол. Можна пограти, коли немає будь-якої роботи і є можливість просто відпочити в кімнаті”, — наголосив переселенець Олександр.

Ігрова кімната, яку відкрили в Запоріжжі, частина комплексної програми психологічної реабілітації українських переселенців. Людям, які були змушені покинути свої домівки, необхідно допомогти позбутися тривожності, адаптуватися на новому місці. Настільні ігри — один із таких способів, кажуть волонтери.

“Ми розглядаємо всіх мешканців колективного центру як єдину громаду. І для того, щоб допомогти їм пережити зиму, знизити рівень напруги в колективних центрах, ми відкриваємо такі кімнати. Встановлюємо там обладнання, ігри, щоб люди могли разом проводити час”, — пояснила волонтерка Дар’я Варивода.

На сьогодні в Запоріжжі зареєстровано близько 200 тис. внутрішньо переміщених осіб, а в центральному районі міста зараз кожен другий житель — переселенець, повідомили в мерії. І тому так важливо приділяти увагу їхній соціалізації на новому місці.

“Ми вважаємо, що вже майже половина жителів нашого району — це внутрішньо переміщені особи”, — зазначив заступник голови Запорізької міськради з Вознесенівського району Віктор Хоцький.

Це перша ігрова кімната для переселенців. Найближчими місяцями волонтери планують відкрити подібні в шістдесяти шелтерах Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей.

Читайте також: Пережив два роки полону і повернувся додому — історія українського артилериста Володимира Йовенка (ВІДЕО)

Прямий ефір