У Європі обговорюється питання відправки західних військ в Україну. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів литовський державний діяч і політик, депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштравічюс.
За його словами, відповідна ідея президента Франції Еммануеля Макрона в Литві була прийнята дуже позитивно.
“Але не було такої офіційної, я б сказав, чіткої відповіді на цю ініціативу, як могла б поводитися, скажімо так, Литва, або які кроки можуть бути зроблені з боку уряду. Висловлювання президента Литви показує, що в політичній еліті є домовленість. Я думаю, ця ідея отримає підтримку основних політичних груп і партій у Литві, я дуже сподіваюся. Можуть бути певні заперечення, скрізь є такі відступники, але я дуже сподіваюся, що все-таки підтримка буде. І тільки тепер треба конкретно визначитися, хто, скільки, з яких питань і коли можуть надсилатися”, — сказав Ауштравічюс.
Він наголосив, що тривале обговорення буде тільки послаблювати цю ідею.
“Я думаю, якщо її уже озвучено, та вже пішли відгуки й навіть дискусія певна, треба дуже конкретно передбачати практичні кроки. Цей проєкт не може залишитися такою тільки теоретичною розмовою, й чим швидше, тим краще. Я почав би з маленьких цифр, але за дуже чіткими функціями та місцем дислокації”, — сказав литовський політик.
Він наголосив, що Литва як країна, що має спільний кордон із РФ, готова відбивати атаки на європейські цінності. Ауштравічюс звернув увагу: ще навесні 2022 року європейські політики говорили про те, що Росія проводить агресію проти України, але потім риторика дещо змінилася, бо йшлося вже й про наступ на західну демократію.
“Ця агресія, звісно, розвивалася не тільки в практичному такому вираженні, коли російська сторона кидала все на фронт для досягнення своїх цілей, а й в ідеологічному. Подивіться, скільки було дуже агресивних висловлювань найрізноманітніших політиків, високих чинів із міністерств, інших представників російської еліти, й там дуже чітко висловлювалося, що, ну, знаєте, тут так, Україна, але, в принципі, Росія вже бачить своєю ціллю, звісно, західні демократії тощо”, — сказав депутат Європейського парламенту.
Він зазначив: з такими висловлюваннями в Європі приходило розуміння, що йдеться не тільки про війну РФ проти України, а й про величезну проблему для Заходу загалом.
“І я вітаю, що ми дійшли до цього висновку. Але, напевно, треба було б поспішити з тими рішеннями, які випливають із такого висновку. Нам треба нарощувати допомогу Україні повсюдно”, — заявив Ауштравічюс.
Читайте також: Спецслужби країн ЄС готуються до російських диверсій по всій Європі, — ЗМІ
Нагадаємо, верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що якщо не зупинити Володимира Путіна, то російські війська можуть опинитися на польському кордоні.