За військовим фахом він — контррозвідник, але в короткі проміжки між бойовими чергуваннями займається модифікацією боєприпасів для використання з дронами та FPV. Василь із позивним “Душман” — легендарний боєць із великим бойовим досвідом. Пройшов Афганістан, брав участь у війнах у Чечні, був активним учасником АТО, і тепер продовжує боротися за Україну. Про свої винаходи на війні “Душман” розповів телеканалу FREEДOM.
Кожну партію зроблених з нуля або модифікованих боєприпасів боєць із позивним “Душман” перевіряє перед тим, як віддати їх для бойового використання.
“Перед тим, як віддати пацанам, ми конкретно все випробовуємо. Тому що невипробувана річ — значить, не перевірена”, — пояснює військовослужбовець Державної прикордонної служби України з позивним “Душман”.
Що таке надійність на війні, він знає на власному досвіді. Свій бойовий шлях починав ще в Афганістані. У 2019 році він став контрактником ЗСУ, служив у маріупольському загоні.
“Перші бої прийняли в Маріуполі. Потім Новотроїцьке, Волноваха”, — розповідає військовослужбовець.
Тепер захищає Україну в Харківській області. Тут, в імпровізованому цеху за шість кілометрів від лінії фронту, боєць переробляє боєприпаси, які використовують із дронами.
“Тут потужні пружини. Вони добре спрацьовують тільки по асфальту, по жорсткому. А так, як ми зараз це кидаємо в посадках, воно не працює. І тому нам доводиться їх переробляти”, — розповідає “Душман”.
Для цього на 3D-принтерах виготовляють необхідні деталі. Іноді використовують навіть пластикові труби, розповідає військовий. З них роблять фугасні боєприпаси.
“Труби каналізаційні, заглушки. Ось така робота була”, — зазначає військовослужбовець.
Частину боєприпасів роблять таким чином, щоб вони спрацьовували не одразу. Оскільки при звуках дрона противник ховається.
“Скид зробили, купуємо плати. Скидаємо, і хвилин через 30, через 40 воно вибухає, коли вони вже виповзають. Тільки так, а більше ніяк не можна з ними боротися”, — розповідає “Душман”.
Свої знання чоловік передає і товаришам по службі. Каже: його солідний бойовий досвід дуже допомагає в нинішній повномасштабній війні. Насамперед — максимально зберегти життя побратимам.
“Кожна війна не відрізняється нічим. А досвід служби, досвід воювати — це найголовніше, що тут треба було. Таких, як я, дуже мало було, які могли пояснити під час ситуацій, на бойових діях, як треба себе поводити, що таке команда, що таке зібраність, що таке паніка. Ось це найголовніше. Немає паніки — значить, усі будуть живі”, — зазначає військовослужбовець Державної прикордонної служби України.
Досвід і прагнення Василя дають змогу його підрозділу діяти точніше й ефективніше і, як він сам каже, кожна така дрібничка наближає нас до миру.
Читайте також: Працюють без радіосигналу і стійкі до РЕБ: Міноборони України тестує нові дрони (ВІДЕО)