Хочеш миру — готуйся до війни: експерт оцінив підготовку країн Балтії до можливого нападу РФ

Прапор Литви. Фото: ukrinform.ua

На тлі загроз, що виходять від Російської Федерації, країни Балтії посилюють свої оборонні рубежі та готують цивільне населення до можливих атак з боку РФ. Про це сьогодні, 13 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів полковник запасу, член Асоціації полковників (Литва) Вайдотас Малініоніс.

За його словами, днями Литва, спільно з іншими країнами Балтії, а також Польщею та США, провела одне з наймасштабніших навчань із залученням не тільки збройних сил, а й свого цивільного населення.

“Напевно, це вперше такого рівня навчання. Але це вже якісно інший крок у бік самооборони, колективної оборони. Я думаю, що це добре не тільки тому, що ми готуємо свої збройні сили, а також залучаємо до цих навчань наших союзників. Ми також долучаємо до навчань своє цивільне населення, муніципальну владу”, — розповів експерт.

За його словами, це хороший приклад для інших країн-учасниць НАТО.

“Це бачать наші друзі з інших країн Альянсу. І я думаю, що вони теж “підтягнуться”. Тому я вважаю, що ми рухаємося в правильному напрямку. Адже не дарма є стара приказка: якщо хочеш уникнути війни — готуйся до неї”, — зазначив Малініоніс.

Від також додав, що крім навчань, країни Балтії в координації з іншими країнами-учасницями НАТО посилюють свої оборонні рубежі — зміцнюють фортифікаційні споруди, будують укриття.

“Я можу сказати, що цей процес теж просувається. Особливо активно в цьому беруть участь країни НАТО, які мають кордон із Росією або Білоруссю. Але такі роботи потребують часу та фінансування.  Наприклад, ще з 2021 року Польща, Литва і Латвія активно облаштовують кордони з Білоруссю. Уже побудовано паркан, щоб Лукашенко не “проштовхував” на нашу територію нелегальних мігрантів. Але ці роботи тривають, і я думаю, триватимуть”, — констатував полковник в запасі.

Експерт також розповів, що в рамках навчань морські піхотинці США разом з артилеристами литовської армії вперше провели вогневі навчання із залученням реактивної системи залпового вогню HIMARS (“Хаймарс”).

“Це свідчить про те, що Литва, та й інші країни Балтії серйозно готуються до загроз з боку РФ і готові не тільки зміцнювати свої оборонні рубежі, а й планують дати гідну відповідь ворогові. Адже системи залпового вогню “Хаймарс” — ефективна зброя, яка, до речі, гідно показала себе з українськими військовими у війні Росії проти України. Я переконаний, що весь досвід, яким можуть поділитися українські військові щодо ведення війни, використання артилерії тощо — це неоціненний для нас досвід”, — резюмував Вайдотас Малініоніс.

Читайте також: Європа на порозі великої війни: як Путін готує напад на країни НАТО і на що очікують союзники  

Прямий ефір