Нове озброєння, яке західні країни надали Україні, дозволило значно знизити інтенсивність обстрілів як позицій Збройних сил України на передовій, так і мирних населених пунктів, повідомляє UA.
Відео зі знищенням складів та командних пунктів російських окупантів щодня з’являються у соцмережах. Це результат роботи американських систем HIMARS. Такі удари по складах загарбників могли знизити активність російської артилерії, вважають в американському Інституті вивчення війни.
“Інтенсивність обстрілів російської артилерії на напрямі Слов’янськ-Бахмут найближчими днями може прояснити, якою мірою зниження інтенсивності було викликане оперативною паузою або результатом українських атак”, — йдеться в аналітичному зведенні Інституту вивчення війни.
Зараз у розпорядженні українських військових є снаряди для установок HIMARS, здатні вражати цілі на відстані до 80 кілометрів. Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що партнери поставлять і більш далекобійні снаряди.
“Я думаю, це поетапний рух. Ми доводимо, що можемо ювелірно використовувати їх зброю і точно влучати в цілі, і отримуємо більше зброї, та ще й з довшим радіусом дії”, — сказав Резніков в інтерв’ю Financial Times.
Днями від Великої Британії Україна отримала ще потужнішу і далекобійнішу зброю — реактивні системи залпового вогню М270. Українські військові вже пройшли навчання, тепер проводитимуть польові випробування.
Уряд Швеції запропонував передати Україні додаткове оборонне озброєння, зокрема, ракетну систему Robot 17.
Польща планує надати понад 200 покращених танків PT-91.
“Постачання зброї необхідно прискорити, і це знають усі наші друзі та партнери. Багато хто працює над тим, щоб це сталося. Сполучені Штати продовжують очолювати ці зусилля, і ми високо цінуємо те, що вони роблять, і сучасне озброєння, важке озброєння, яке вони надали Україні, а саме реактивні системи залпового вогню HIMARS”, — сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Все це сприяє тому, що у війні, що розв’язана Росією проти України, настає переломний момент.
“Тобто ми вже бачимо, що Росії, по суті, вже нема чим відповісти на HIMARS. Тому що HIMARS — це не статична ціль, це саме рухлива. А Росія, як ми бачимо в ході нинішнього вторгнення, не вміє влучати по цілях, які рухаються, хіба що по якихсь колонах, які їдуть у межах досяжності ствольної артилерії”, — сказав голова незалежної організації Conflict Intelligence Team Руслан Левієв в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.
Щоб уникнути спекуляцій на темі постачання західної зброї, керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував створити тимчасову комісію, яка контролюватиме її використання.
“Парламент як законодавчий орган має бути залучений до контролю оборонної допомоги союзників. Наша мета — максимальна прозорість, наскільки це можливо в умовах воєнного часу. Вся одержана західна зброя перебуває на обліку і вирушає на фронт. Все чітко контролюється, і тепер цей процес стане ще більш відкритим”, — наголосив Єрмак.
Далекобійна західна зброя вже сприяла скороченню кількості загиблих серед українських військовослужбовців. Завдяки подальшим постачанням від союзників найближчим часом Збройні сили України сподіваються досягти ще більших успіхів.
Читайте також:
Україна переходить на озброєння стандартів НАТО — секретар РНБО
Фейк про знищення HIMARS потрібен РФ для зниження темпу постачання озброєння Україні – Громаков
Зеленська у Вашингтоні зустрілася з Блінкеном, відвідає першу леді США та виступить перед Конгресом