Харківські кінологи-волонтери рятують у Херсонській області собак, які постраждали через підрив Каховської ГЕС (ВІДЕО)

Врятований пекінес. Скріншот: uatv.ua

Кінологи з Харкова Павло Храмцов і Світлана Бачуріна від початку війни шукають покинутих собак і допомагають їм вижити. Вони організували десятки рятувальних операцій на деокупованих територіях Харківської області. Після того як російська армія здійснила теракт на Каховській ГЕС, харків’яни поспішили на допомогу тваринам. Про те, в яких умовах доводилося працювати рятувальникам у затоплених містах і селах Херсонської області, повідомляє FREEДОМ.

“Діди Мазаї” повертаються назад, повний човен “зайців”. У нас уже немає місця в клітках, просто насипом. Зараз повернемося назад, вивантажимо цих собак, і поїдемо ще, тому що тут купа собак виє, гавкає, сидять на даху”, — розповідає волонтер, пливучи човном із врятованими тваринами.

Кінолог Павло Храмцов — родом із Голої Пристані. Коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, знадобилося кілька годин, щоб зібрати все необхідне і вирушити в дорогу. Чотири дні харків’яни брали участь у рятувальній операції з розшуку тварин на Херсонщині, яка за своєю згуртованістю та організованістю ввійде в історію, як ще один подвиг українців, вважає Павло.

“Були волонтери, як ми, які доставили тварин, а біля води стояли волонтери з собачими, котячими клітками та говорили: “Якщо у вас ніде, ми можемо забрати, можемо забрати назавжди, можемо перетримати з поверненням”. Усе було налагоджено так… Я був вражений! Мені за день надходила сотня дзвінків. 90 з гаком відсотків собак, які вижили, ми врятували”, — розповів Павло Храмцов.

Майже всіх собак, яких врятували волонтери, роздали в Херсоні, Миколаєві, Олександрії в притулки, де вони заздалегідь домовилися про їхнє розміщення. Чотирьох привезли до Харкова. За словами Павла, найменшим із врятованих був пекінес, який уже не подавав ознак життя. Лежачи на смітті, що плавало, песик згорнувся калачиком і не підіймав голови. Пекінес тихо вмирав, весь був обліплений равликами та кліщами. Коли його привезли до Харкова, одразу обробили від паразитів, зараз борються з виснаженням і зневодненням, намагаються налагодити з ним контакт. Волонтери впевнені, що собака був домашній.

“Я можу зрозуміти, коли люди кидають алабая або іншу велику собаку. Та не візьми ти своє барахло, посади собаку в машину, ну гаразд, є люди, які зі своїми собаками контакту не мають і власну собаку не можуть засунути в машину, але як не забрати ось це — він важить три кілограми, його можна як сумочку під пахву взяти й все. Він же не агресивний, він спокійний”,— обурюється Павло, тримаючи на руках пекінеса.

Світлана, дружина Павла, 20 років займається вихованням, навчанням собак, готує їх до виставок. Від початку війни разом із чоловіком вона роздавала корм для собак, які залишилися в місті, а коли ЗСУ звільнили Харківську область, стала їздити на деокуповані території та забирати залишених тварин. Для собак із Херсона Світлана також зробить усе можливе, щоб вони не були самотніми.

“Ми вже розмістили відео з усіма, кого врятували з води. Зараз воно гуляє в усіх групах з пошуку з Херсонської області. Деяких старих власників ми знайшли, ми шукаємо 7-10 днів старих власників, якщо не знаходимо — собаки вже проходять обробки, щеплення — тоді за деякий час будемо шукати нових власників”, — пояснює кінологиня-волонтерка Світлана Бачуріна.

Павло і Світлана зараз зайняті будівництвом реабілітаційного центру для собак, у якому буде кілька двориків для вигулу, теплі вольєри, операційна та зона для персоналу. Закінчити будівництво кінологи-волонтери планують до кінця цього року, оскільки покинутих собак через бойові дії та екологічні катастрофи в Україні стає дедалі більше.

Читайте також: У Херсонській області евакуація триває під російськими обстрілами, — Гуменюк

Нагадаємо, 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Росіяни кинули людей напризволяще в затоплених унаслідок підриву Каховської ГЕС окупованих населених пунктах Херсонської області.

Прямий ефір