Журналісти ВВС спільно з виданням “Медіазона” встановили понад 7,5 тисячі імен загиблих в Україні російських військових. Цього тижня стало відомо про бойові втрати серед мобілізованих росіян. Більшість із них прибули до військкоматів після 25 вересня і загинули на полі бою менш як за два тижні. А це означає, що вони не мали часу на підготовку, крім того, укомплектованість багатьох підрозділів далека від штатної, повідомляє FREEДОМ.
Перед відправленням на війну до України мобілізовані росіяни проходять усі етапи підготовки — бойове злагодження, медичну, тактичну, вогневу та інженерну підготовку — лише на папері.
“Нам офіційно сказали, що підготовки перед відправкою до зони бойових дій не буде. Командири полку підтвердили цю інформацію”, — розповів росіянин.
Новобранці опиняються на фронті вже за лічені дні після призову: без проходження навчань та медичної комісії. Мобілізовані вже гинуть на війні в Україні. Так, адвокат із Санкт-Петербурга Андрій Никифоров загинув 7 жовтня під містом Лисичанськ Луганської області. Поховали й москвича Олексія Мартинова, мобілізованого 23 вересня. Челябінців Тимура Ахметшина та Антона Борисова призвали в останніх числах вересня, а 9 жовтня їхні рідні почали отримувати похоронні.
Є серед мобілізованих і зниклі безвісти.
“Зник мобілізований із Брянської області батько трьох дітей: його відправили відбивати Лиман. Від раннього ранку 1 жовтня зв’язку ні з ним, ні з кимось із його товаришів по службі більше не було. Не реагує на заяву дружини й військова прокуратура”, — йдеться у повідомленні на каналі SOTA у Telegram.
Попри те, що президент РФ Володимир Путін оголосив у країні мобілізацію лише близько 3 тижнів тому, новобранці вже потрапляють до українського полону.
“Я побачив у кущах чотирьох людей. Підійшов, сказав: “Мужики, допоможіть мені”. Вони повертаються, кажуть: “Оп-па!”. То були українські війська. І я підняв руки, щоб не стріляли, і сказав, що все, я здаюся”, — розповів полонений російський військовослужбовець Єгор Чеботарьов.
Рахунок тих, кому вдалося вижити на війні в Україні, потрапивши в полон, йде на десятки. Багато хто здається добровільно. Отримати консультацію про те, як скласти зброю правильно та безпечно, росіяни можуть завдяки проєкту “Хочу жити”.
“Від моменту старту проєкту вже близько трьох тисяч звернень: як на телефони гарячої лінії, так і через соціальні мережі. Через примусову, часткову мобілізацію справді, кількість дзвінків збільшилася, кількість звернень збільшилася”, — повідомив спікер проєкту “Хочу жити” Віталій Матвієнко.
Українські військовослужбовці гарантують усім полоненим збереження життя та гідне поводження та діють у межах Женевської конвенції. Отримати консультацію можна цілодобово, зателефонувавши на номери гарячої лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими:
- +38 066 580 34 98;
- +38 093 119 29 84.
Читайте також: “Період облав не триватиме довго”: експерт дав поради росіянам, як уникнути мобілізації
Як повідомлялося раніше, у Москві та Санкт-Петербурзі почалися облави на чоловіків. Співробітники військкоматів чергували в житлових комплексах на виході з під’їздів. Ловили чоловіків біля станцій метро. Чекали навіть у пунктах видачі закордонних паспортів. І все це на тлі заяв із Кремля про згортання процесу мобілізації.