Жителі селища Ямпіль Донецької області побоюються нового наступу російських окупантів. Людям нікуди діватися і просто немає грошей, щоб виїхати. Ось і живуть під обстрілами, весь час ховаючись від вибухів. Гуркіт артилерії тут не вщухає, повідомляє FREEДОМ.
Стрілки годинника на стіні Вікторії Шипко рухаються у зворотному напрямку. Жінка каже, справді хотіла б відмотати час назад, адже вона на рік застрягла в одному жахливому дні.
“Цю зиму ми ще якось. А що буде наступної зими, я навіть уявити собі не можу. Роботи немає, грошей немає”, — поділилася вона.
Вікторія їхати не хоче. До Ямполя вона переїхала 2014 року, коли українські війська вперше відбили селище в окупаційної армії. Зараз особливо важко, якби не волонтери, зізнається жінка, вже померла б від голоду. Росіяни розбомбили всю інфраструктуру. Єдина втіха жінки — собака, кіт і папуга.
“Ми 10 місяців без копійки грошей. Нам нічим поповнювати рахунки, вдячні волонтерам, що возять нам хліб. Наразі вдома немає не те, що на крихту хліба, грошей немає просто зовсім”, — каже жителька Ямполя.
Вікторія в минулому психіатрична медсестра. Розповідає, що зараз в районі не вистачає навіть найелементарніших медикаментів і приладів. Каже, немає можливості, щоб волонтери привезли апарат для вимірювання тиску.
Показує наслідки прильотів, якої сили вони були — повиривало стійки.
“Можете собі уявити. Тут собака був, собаку розірвало. Я дістала тоді тут контузію”, — каже Вікторія.
У квітні 2022 року російські війська захопили Ямпіль. Україна відвоювала його у вересні. Тепер жителі побоюються нового наступу росіян.
“Нам діватися нікуди, нам бігти нікуди”, — сказала Вікторія.
За кілька кілометрів від Ямполя стоять українські захисники, очікують атаки росіян, про яку говорять останнім часом у ЗМІ.
“Ходили чутки, що планують наступ з боку Білорусі. Але це непідтверджена інформація. Вони просто хочуть, щоб ми туди війська відтягнули, і змінити ситуацію на свою користь”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Сергій Соломон.
Сергій був мобілізований у жовтні. До цього працював будівельником за кордоном, але вирішив повернутися і захищати Батьківщину. Тепер працює з американським переносним протитанковим ракетним комплексом Javelin (“Джавелін”).
Раніше в Ямполі була величезна ферма і проживало близько 2 тисяч осіб. Зараз же залишилися одиниці. Лише за 30 км звідси — місто Кремінна Луганської області, захоплене путінськими військами. Тож і цивільні, і військові живуть у постійному напруженні.
Читайте також: Десятки тварин в Ямпільському зоопарку були закатовані або з’їдені під час російської окупації (ВІДЕО)