Так званий закон про “іноагентів” у Грузії загрожує її демократії та вектору руху до ЄС і НАТО. І це одна з причин, чому особливо молоді грузини та середній клас виходять на вулиці з протестом. Вони борються за свої права. І приклад України багато в чому їх надихає. Про це сьогодні, 9 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Протестувальники в Тбілісі діють не в логіці Путіна, вони захищають свої права. Проблема якраз у тому, що нинішня грузинська влада копіює російські авторитарні недемократичні практики. Цей закон про “іноагентів” у Грузії назвали російським законом. Тому що це копія, це калька російського закону про “іноагентів”. На жаль, нинішнє грузинське керівництво копіює путінські недемократичні практики. Воно намагається поступово, крок за кроком, непомітно перетворювати Грузію на авторитарний режим, на якусь подобу того політичного режиму, який існує в Росії. І закон про “іноагентів” — це якраз підтвердження такої логіки. Тому грузинська опозиція не вперше виходить на вулицю і зараз ці протести дуже масові й дуже гострі, активні”, — сказав Фесенко.
На думку політолога, для грузинів, які протестують, Україна є прикладом того, як можна й потрібно боротися за свою свободу, за свою демократію, боротися і всередині країни, якщо виникають якісь авторитарні тенденції (і два успішні українські Майдани це підтвердили), і боротися за незалежність своєї країни із зовнішнім ворогом.
“Для Грузії зараз проблема в тому, що закон про “іноагентів” це начебто окремішність, але це дуже небезпечна тенденція, яка загрожує не тільки грузинській демократії, вона загрожує ще і європейській та євроатлантичній перспективі Грузії. Це вибір, який Грузія зробила давно, до речі, разом з Україною та Молдовою. А зараз саме через ці недемократичні рішення Грузія може наважитися цього вибору. Не випадково і ЄС, і США виступили з критикою дій грузинської влади. Крім того, що ці рішення грузинської влади провокують внутрішній конфлікт і протистояння, фактично політичну кризу, окрім того, це ще й блокує рух Грузії до ЄС і НАТО”, — каже Володимир Фесенко.
Читайте також: Акції протесту та міжнародний тиск: причини провалу в Грузії закону про “іноагентів” пояснили експерти