Президент України Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом допомогу у відновленні цивільної інфраструктури — храмів, навчальних закладів, об’єктів культурної спадщини, які зруйнувала російська армія. Союзники також розглядають можливість збільшення поставок озброєння, про що раніше заявив спеціальний представник Греції в Україні Спірос Лампрідіс в інтерв’ю “Голосу Америки”, інформує FREEДОМ.
“Постачаємо все, що можемо”. Так про військову допомогу Києву сказав Спірос Лампрідіс. Він повідомив, що Афіни планують збільшити обсяг підтримки України. Однак про подробиці розповідати не став, посилаючись на конфіденційність.
“Україна відстоює свою незалежність і суверенітет. Ми думали, що нам потрібно дати все, що ми можемо, звичайно, не ставлячи під загрозу нашу власну національну оборону. Це ми і робимо. Ми розглядаємо можливість збільшення наших внесків у цій сфері”, — заявив спеціальний представник Греції в Україні.
За його словами, Греція також надає допомогу Україні в експорті агропродукції. Спірос Лампрідіс наголосив: якби Україна припинила постачання зерна, світ голодував би.
Росія цілеспрямовано прагне заблокувати експорт української продукції. Ефективні дії Сил оборони України в Чорному морі не дають змоги Москві контролювати регіон. Тому російська армія застосовує свій улюблений метод — ракетний терор.
Російську атаку на портову інфраструктуру Одеси на власні очі побачив напередодні прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.
“Вранці по Одесі було завдано чергового удару, і саме це реальна сутність дій Росії — постійний терор. І кожен збитий “Шахед”, кожна збита російська ракета, кожен знищений російський військовий — це врятовані життя людей, врятовані будинки, врятована інфраструктура. Саме тому Україні так потрібна допомога з ППО і з іншою зброєю. Україна захищає життя своїх людей і свою незалежність, я вдячний кожному лідеру і кожній державі, які нам допомагають”, — заявив в Одесі глава Української держави Володимир Зеленський.
Настрої в Греції значно змінилися після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, кажуть експерти.
Навіть у березні 2022-го, за результатами опитування консалтингової компанії Kappa Research, Україну підтримували лише 45% громадян країни, а кожен п’ятий респондент висловлював підтримку Росії. Аналітики пояснюють це давніми і тісними зв’язками РФ і Греції. Але ситуація змінилася кардинально після того, як у Греції дізналися про трагедію Маріуполя.
“Це ефективна робота чинного виконувача обов’язків посла Греції в Україні, пана Маноліса Андрулакіса, який був консулом Греції в Маріуполі у 2022 році. Він бачив усі ці жахи, потім погодився виконувати обов’язки посла в Києві. Якість аналітики значно змінилася. Почало змінюватися ставлення і греків, і уряду з тієї причини, що в Маріуполі та околицях живе велика грецька громада. І, звісно, це було в центрі уваги грецьких ЗМІ”, — сказав професор кафедри міжнародних відносин Національного авіаційного університету Максим Ялі.
Греція братиме активну участь у післявоєнній відбудові України, заявив міністр закордонних справ країни Георгій Герапетрітіс на відкритті Міжнародної конференції, присвяченої цим питанням. У Греції багато компаній і установ із великим досвідом у галузі реконструкції та відновлення, зазначив дипломат. Він упевнений, що така співпраця піде на користь обом країнам і Європі загалом.
Читайте також: Греція висловила готовність взяти участь у відновленні української культурної спадщини, зокрема в Одесі, — Зеленський
Нагадаємо, 6 березня президент України Володимир Зеленський зустрівся в Одесі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом. Лідери країн обговорили поглиблення співпраці у сфері оборони, а також формати майбутньої безпекової угоди для України.