Grain from Ukraine: як працює українська ініціатива з розширення експорту зерна — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Мільйони людей можуть померти від голоду через російську агресію та блокування поставок українського зерна. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Щоб забезпечити світову продовольчу безпеку Україна запустила зернову ініціативу. Її мета — розширити експорт українського зерна, щоб забезпечити великою кількістю продовольства бідні країни Африки та Азії, інформує FREEДОМ.

“Ми плануємо відправити з українських портів принаймні 60 суден до країн, які найбільше страждають від продовольчої кризи та потребують термінової допомоги. Це такі країни, як Ефіопія, Судан, Південний Судан, Сомалі, Конго, Кенія, Ємен та інші. Кожне судно із зерном, яке буде відправлене з українських портів у рамках ініціативи Grain from Ukraine (“Зерно з України”), забезпечить потребу у продовольстві в середньому для 90 тис. осіб. 60 судів дадуть гарантію продовольчої безпеки мільйона людей на рік”, — повідомив глава Української держави.

До зернової ініціативи вже приєдналося понад 20 країн. Вони купуватимуть сільськогосподарську продукцію в українських виробників та передаватиму її країнам, які на межі голоду. Прем’єр-міністри Польщі, Литви та Бельгії особисто приїхали до Києва на установчий саміт. Його також завітала президент Угорщини Каталін Новак. Це її перший візит до України. Будапешт зобов’язався допомогти не лише фінансово, а й забезпечити необхідну логістику для якнайшвидшого експорту зерна.

“Ми підтримуємо на двосторонньому рівні та виділили понад 187 млн ​​євро допомоги. Ми зобов’язалися забезпечити перевезення 10 тис. тонн зерна та виділили на це кошти. Ми не лише фінансово підтримуємо ініціативу, ми також допомагаємо з логістикою. І наш спеціальний термінал на кордоні між нашими країнами має прискорити транспортування та зберігання за потреби товарів”, — запевнила Новак.

Політики також засудили російську агресію проти України та звинуватили Росію у тому, що вона використовує голод як зброю.

“Литва разом долучається до ініціативи з іншими країнами для того, щоб хліб був у кожній родині в Африці чи Азії. І також, щоб надати допомогу тим фермерам, які продовжують вирощувати та збирати цей урожай. Єдине довготривале розв’язання продовольчої проблеми — це остаточна перемога України. Саме тому ми повинні і ми надаватимемо допомогу Україні зброєю, щоб вона здобула швидку перемогу”, — прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніта.

“Росія, усвідомлюючи, що вона програє цю війну, починає застосовувати нові методи: гіпотермічні атаки, поразки об’єктів критичної інфраструктури, об’єктів санітарної обробки, щоби збільшити рівень свого звірячого ставлення до людей. Ми маємо продовжувати надавати підтримку ініціативі, тому що Україна страждає, і водночас президент Зеленський готує таку щедру ініціативу”, — прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

На доправлення українського зерна до найбідніших країн Африки, Близького Сходу та Азії вже виділили 150 млн дол. До ініціативи Grain from Ukraine незабаром приєднаються ще 10 країн.

Читайте також: Україна робить все можливе й неможливе, щоб зупинити геноцидну політику Росії — звернення президента Зеленського у 276-й день війни (ВІДЕО)

Прямий ефір