Готуємо для України нові домовленості з європейськими партнерами, — Зеленський у 837-му добу війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Зараз серед головних завдань — здобути для України більше підтримки саме з погляду стійкості українського суспільства. Про це сьогодні, 9 червня, наприкінці 837-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

На початку вечірнього звернення він відзначив українських рятувальників.

“Ми завжди, щодня й щоночі, після російських ударів, після будь-яких трагічних подій можемо розраховувати на те, що рятувальники нашої ДСНС України обов’язково будуть на місці й допоможуть. Хоч би коли це відбувалось. Хоч би де це відбувалось. І в районах поблизу фронту, і в кожному місті та області нашої держави. Це одна з фундаментальних рис справжньої державності — наявність системи та людей, чия робота — рятувати”, — сказав Зеленський.

Він зазначив, що зараз стоїть завдання здобути для України більше підтримки.

“Це стосується й енергетики, і відновлення після ударів, і всіх інших основ нормального життя. Життя, яке маємо зберегти, попри будь-які спроби Росії тиснути та знищувати. Готуємо для України нові домовленості з європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною щодо додаткових кроків підтримки. Також цими днями детально займаємося підготовкою двосторонньої безпекової угоди між нашою державою і Сполученими Штатами. Робимо все, щоб лідерство Америки відчувалось”, — повідомив президент.

Також Зеленський розповів про ситуацію на фронті.

“Покровський напрямок, Донеччина. Там майже щодня незмінно найважче по фронту. Найбільший тиск окупанта. Щодня — найбільша кількість боїв. Лише за вчора понад 40 атак, сьогодні, на цей час, уже більш як 20. Кожен наш воїн, хто саме там знищує ворога, кожен наш солдат і командир, які роблять усе, щоб втримати наші позиції та допомогти воїнам на позиціях поруч”, — поінформував глава держави та подякував військовим.

Він додав, що докладаються зусилля, щоб у всієї української армії було більше зброї, техніки та сучасних систем.

Читайте також: Партнери не сумніваються в Україні та її перемозі у війні: дипломат оцінив результати візиту Зеленського до Нормандії

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна веде активну роботу із союзниками над постачанням додаткових засобів протиповітряної оборони.

Прямий ефір