Партнери не сумніваються в Україні та її перемозі у війні: дипломат оцінив результати візиту Зеленського до Нормандії

Андрій Веселовський. Фото: uatv.ua

6-7 червня президент України Володимир Зеленський провів дводенний візит до Франції — взяв участь у церемонії “Дня Д” — річниці висадки союзних військ у Нормандії. У межах свого візиту він також провів зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і президентом США Джоном Байденом. Для України ці зустрічі виявилися дуже результативними. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів радник директора Національного інституту стратегічних досліджень, дипломат Андрій Веселовський.

“Говорячи про візит президента Зеленського до Франції, не потрібно забувати про Сінгапур, Індонезію, Філіппіни, Катар. Візит до Франції був таким собі завершальним моментом у тривалому турне українського президента. Рухаючись із далекого Сходу на далекий від нас Захід, Зеленський провів низку важливих і серйозних зустрічей зі світовими лідерами та досягнув хороших результатів”, — прокоментував дипломат.

За його словами, не можна не відзначити дві продуктивні зустрічі з французьким президентом Еммануелем Макроном.

“У межах свого візиту українському лідеру вдалося отримати для України рішення Франції щодо планів поставити винищувачі Mirage 2000, а також відправити французьких інструкторів безпосередньо на українські території, де відбуватиметься підготовка особового складу Збройних сил України (ЗСУ). І багато інших, непомітних на перший погляд речей — наприклад, допомогти у відновленні енергоресурсів України”, — уточнив експерт.

Він також відзначив зустріч українського президента з президентом США Джо Байденом, яка відбулася у Франції.

“Під час зустрічі Байден оголосив про виділення нового пакету допомоги Україні на 225 млн доларів. До нього увійдуть зокрема зенітні ракети Stinger, боєприпаси для HIMARS, катери та бронетранспортери. Це те озброєння, яке Україна просила у своїх партнерів. Що важливо, президент США вибачився за затримку в ухваленні фінансування для України.  Це говорить про те, що такі “прорахунки” з боку партнерів більше не повторяться”, — зазначив Веселовський.

За його словами, договори з президентами Франції та Сполучених Штатів — дуже результативне завершення цього мало не навколосвітнього турне президента Зеленського.

“Зараз український президент перебуває на підйомі, й добре, що в нього є сильний тил з боку своїх партнерів. Я думаю, це багато в чому залежить і від успіхів ЗСУ на фронті: ми зупинили російські війська на кордоні Харківської та Сумської областей. Утримуємо фронт у Донецькій області, на лівому березі Дніпра, на східному березі Дніпра. Тобто все це показує, що Україна в жодному разі не вагається і не сумнівається в остаточному результаті війни”, — резюмував Андрій Веселовський.

Читайте також: “У нас є спільний погляд на війну Росії проти України”: Байден і Макрон провели переговори

Прямий ефір