Головний результат для нас — буде більше ППО для наших міст, — Зеленський наприкінці 841-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Майже всі зустрічі української делегації на самміті G7 (“Великої сімки”) та на полях саміту були про потреби військових і можливості України, якщо постачання буде достатнім і вчасним. З усіма лідерами ведеться діалог про прискорення відправки в Україну заявлених пакетів. Про це 13 червня, наприкінці 841-ї доби війни у зверненні сказав президент України Володимир Зеленський.

“Головний результат для нас — буде більше ППО для наших міст. “Петріоти” — це вже фактично українське слово. Буде й більше техніки та інших необхідних речей для фронту. Вирішено і щодо використання російських активів на користь України, є перший вагомий крок G7 щодо 50 млрд доларів. Дякую!” — сказав президент.

Також він розповів про безпекові угоди, які Україна підписала зі США та Японією

“Історичний результат зі Сполученими Штатами — двостороння безпекова угода, яка виводить наші відносини на рівень справжнього союзництва. Це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязувальна частина угоди, є абсолютно корисні деталі щодо ППО, щодо літаків… Сьогодні ж є дуже перспективна безпекова угода з Японією — це перша така угода з країною з-поза меж НАТО, з Тихоокеанського регіону. Ми взагалі вивели відносини з Японією на такий зміст, який мають далеко не всі європейські країни. Україна дуже це цінує”, — поінформував Зеленський.

За його словами, Україна вже підписала 17 угод, ще 10 готуються до підписання.

Також він повідомив про зустрічі з очільниками МВФ і Світового банку.

Читайте такожКредит у 50 млрд доларів отримає Україна від країн “Великої сімки”

Нагадаємо, президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали сьогодні, 13 червня, 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників.

Також Україна підписала угоду про гарантії безпеки з Японією.

Прямий ефір