Сьогодні, 15 червня, у швейцарському місті Бюргеншток розпочинає роботу Глобальний саміт миру. Участь у ньому беруть представники країн з усіх континентів: 92 держав і восьми міжнародних організацій, інформує FREEДОМ.
Саміт миру зібрав більшість лідерів країн Заходу — одними з перших участь підтвердили канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністри Польщі — Дональд Туск, Італії — Джорджа Мелоні, Канади — Джастін Трюдо. Будуть і лідери країн глобального Півдня — глави держав Африканського континенту, Південної Америки, Азії та Індії. Росію на конференцію не запросили.
Україну на саміті представляють: президент Володимир Зеленський, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко, глава МЗС Дмитро Кулеба, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та інші.
На сьогодні запланована пресконференція президентів України та Швейцарії Володимира Зеленського та Віоли Амхерд. Після чого, ввечері, розпочнеться церемонія відкриття Глобального саміту миру. На другий день, 16 червня, відбудуться три робочі сесії.
Перший Саміт миру у Швейцарії позиціюють як конференцію високого рівня, що слугує створенню спільно підтримуваної основи для майбутніх перемовин.
Головна мета заходу — ініціювати майбутній мирний процес. Учасники мають намір виробити єдину позицію про шляхи досягнення всеосяжного миру в Україні на основі міжнародного права, статуту ООН і донести її до Росії.
Усі держави, присутні на саміті, внесуть свої ідеї для досягнення справедливого та міцного миру, щоб створити “дорожню карту”. Саміт миру важливий для того, щоб сформулювати конкретні політико-правові рамки, в яких надалі проводитимуться дії, спрямовані на досягнення справедливого миру.
Весь план дій щодо припинення війни, формула миру, яку представив президент України Володимир Зеленський, включає десять пунктів. Серед перших кроків на шляху до припинення війни обрано такі:
- ядерна безпека;
- продовольча безпека;
- звільнення всіх полонених і депортованих.
У реалізації цих пунктів зацікавлена як Україна, так і країни Заходу, глобального Півдня.
Після саміту у Швейцарії відбудеться ще кілька глобальних конференцій, на яких розглянуть і пропишуть алгоритм вирішення решти семи пунктів української формули миру.
Знімальна група телеканалу FREEДОМ працює у Швейцарії. За перебігом подій стежте в ефірі та наших соціальних мережах. Спеціальний ефір, присвячений Глобальному саміту миру, — дивіться 16 червня з 18:30 на YouTube-каналі та на сайті FREEДОМ.
Читайте також: Саміт миру: від формули — до закінчення війни
Раніше повідомлялося, що 14 червня до Швейцарії на Глобальний саміт миру прибув президент України Володимир Зеленський. За його словами, Саміт миру дасть змогу глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах, важливих для кожного у світі: ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених і всіх депортованих осіб, зокрема депортованих українських дітей.
Читайте також: Створення нової системи світової безпеки: важливість Саміту миру оцінив експерт