Глави МЗС Британії та Грузії провели переговори — перші заяви (ВІДЕО)

Глави МЗС Британії та Грузії. Фото: Twitter/Ilia Darchiashvili

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі напередодні прибув із візитом до Грузії. Він уже зустрівся зі своїм грузинським колегою Іллею Дарчіашвілі, інформує FREEДОМ.

Сторони обговорили зростальне значення Чорноморського регіону в контексті економіки, безпеки та енергетики. 

“Беручи до уваги новий регіональний контекст, ми відзначили особливу роль, яку Грузія відіграє в європейській безпеці. Ми обговорили значення Грузії як транзитно-логістичного центру. Детально спілкувалися про регіональну обстановку у сфері безпеки, яка загострилася внаслідок повномасштабної військової агресії Росії проти України”, — сказав під час брифінгу Дарчіашвілі.  

Сторони також обмінялися інформацією про зусилля з підтримки України, включно з дипломатичними та гуманітарними питаннями, доповнив міністр. 

Зі свого боку, Клеверлі наголосив, що грузини, як і українці, мають суверенне право вирішувати майбутнє своєї країни без втручання ззовні. 

“Як і в Україні, суверенні права грузинського народу визначати своє майбутнє і свою долю, незалежно від зовнішнього втручання, повинні поважатися і захищатися. Ось чому ми тісно співпрацюємо з вами — щоб зміцнити вашу стійкість до російського втручання. І саме тому ми продовжуємо підтримувати ваші євроатлантичні прагнення. Сильне і єдине НАТО — життєво важливе для нашої безпеки в Європі та за її межами”, — резюмував глава МЗС Британії. 

Зазначимо, це перший візит глави британського зовнішньополітичного відомства до Грузії з 2016 року.

Читайте також: Грузинський народ десятиріччями йшов до незалежності попри російські примуси до “дружби” — огляд подій (ВІДЕО)

Нагадаємо, громадяни Грузії масовими протестами змусили парламент відхилити в другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”.

Прямий ефір