Географія ударів по Росії має розширюватися: основні аргументи (ВІДЕО)

Комплекс ППО Patriot. Фото: gettyimages.com

Надати українській армії можливість вражати цілі на території країни-агресора — це найкраще, що можна зробити з військового погляду. Про це заявив голова Військового комітету НАТО Роб Бауер. З урахуванням посилення російських атак, за його словами, в України є два шляхи: дочекатися, поки ракети досягнуть території держави, і тоді намагатися “збивати стріли”, або ж “вбити лучника” — російські військові аеродроми й бази матеріально-технічного забезпечення авіації, інформує FREEДОМ.

Російський літак А-50 Сили оборони України збили за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot (“Петріот”), повідомили в армії США. 14 січня 2024 року над Азовським морем ЗСУ вперше знищили російський борт дальнього радіолокаційного виявлення. Цей літак називають літаючим радаром. Він дає змогу відстежувати активність і в повітрі, і на землі, і, на відміну від наземних локаторів, бачить набагато більше. Втрата двох А-50 — у січні та в лютому 2024-го — це одні з найбільших одномоментних втрат в історії російської авіації.

“Зараз на озброєнні України, ймовірно, батальйон Patriot. Деякі з них використовуються для захисту стаціонарних об’єктів, інші пересуваються і роблять воістину історичні речі. Я не бачила такого за 22 роки роботи в протиповітряній обороні!”, — сказала заступниця начальника штабу 10-го командування протиповітряної та протиракетної оборони армії США Розанна Клементе.

Командно-контрольні пункти, склади озброєння та інші військові об’єкти, які Росія використовує для наступу в Харківській області — це законні цілі для ударів американською зброєю. І неважливо, розташовані вони в Україні чи на території РФ. США та низка інших країн-членів НАТО дозволили Силам оборони України використовувати ракети малої дальності для РСЗВ та артилерію — для ураження цілей на території Росії. І, як заявили в Білому домі, це рішення застопорило спроби російської армії наступати в Харківській області.

“Не було сенсу не дозволяти українцям вести вогонь через кордон, вражати російські гармати й вогневі точки, які стріляли по українцях. І я зазначу одне: динаміка російської операції під Харковом застопорилася. Зараз Харків все ще залишається під загрозою, але росіянам не вдалося домогтися істотного прогресу на землі в цьому районі в останні дні”, — сказав радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Водночас політика Вашингтона в тому, що стосується заборони використовувати далекобійні ракети ATACMS для ударів на великі відстані всередині Росії поки що не змінилася.

“Їм дозволено використовувати американську зброю поблизу кордону, коли з того боку завдаються удари по конкретних цілях на території України. Ми не санкціонуємо удари на 200 миль. Ми не говоримо про те, щоб дати [Україні] зброю, щоб завдати удару по Москві, завдати удару по Кремлю… а щоб завдати удару прямо за кордон, звідки вони зазнають серйозних обстрілів”, — зазначив президент США Джо Байден.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон упевнений, що часткового дозволу для ЗСУ завдавати удари по території Російської Федерації американською зброєю недостатньо. За його словами, Вашингтон має перестати “займатися мікроменеджментом військових зусиль в Україні”. Зняти всі заборони для Києва на використання ATACMS конгресмени-республіканці закликали Пентагон — надіслали листа міністру оборони Сполучених Штатів Ллойду Остіну. З думкою частини американських парламентаріїв згодні й військові аналітики.

“Обмежена зміна політики адміністрації Байдена, що дозволяє Україні використовувати надану США зброю для завдання ударів по деяких російських військових об’єктах на невеликій території Росії, скоротила розмір російського наземного сховища не більше ніж на 16%. Політика США, як і раніше, зберігає щонайменше 84% сухопутної території Росії — території в межах досяжності українських ATACMS”, — йдеться в повідомленні американського Інституту вивчення війни.

Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що з військового погляду, якщо ціль розташована в глибині території Росії, Україні потрібно по ній бити. Країна-агресор виробляє паливо, транспорт, зброю, і все це дозволяє їй продовжувати війну проти України. І тому, за його словами, удари по території РФ не тільки законні, але й логічні. Загалом півтора десятка держав підтвердили право України завдавати ударів по Росії, використовуючи їхню зброю.

Читайте також: Терористичні дії Кремля в Україні відкрили очі західним політикам, — Войджер

Раніше сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив в інтерв’ю телеканалу CBS, що завдяки допомозі від США цього літа Збройні сили України (ЗСУ) зможуть повернути собі військовий імпульс на полі бою й перейти в наступ.

Прямий ефір