У певний момент Україна може стати важливим стратегічним партнером для країн, з якими було укладено договори про гарантії безпеки, забезпечуючи їм підтримку та резервні можливості в разі потенційних загроз і викликів. Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян, наголосивши, що угоди відкривають широкі можливості для співробітництва між країнами в різних сферах.
“Договори важливі тим, що вони створюють широке поле для співробітництва у сфері оборони, цивільній, промисловій, економічній, фінансовій; практично у всіх сферах життєдіяльності держави, залежно від країн, з якими підписані, там є певне профілювання”, — сказав він.
Політолог зазначив, що, наприклад, Британія приділяє більше уваги розвитку морських систем і пов’язаних із ними технологій. Франція активно працює над удосконаленням артилерійських і ракетних програм, а Німеччина фокусується на економічній складовій.
“Кожна країна має свій профіль. І в цій ситуації договори дають широку рамку, далі деталізовану, і плюс — дають змогу укладати двосторонні договори щодо нарощування співробітництва та гарантують всеосяжну двосторонню співпрацю”, — наголосив Саакян.
У цьому контексті він наголосив, що йдеться не про те, що “Україна щось просить”, а про взаємне взяття на себе зобов’язань і взаємну допомогу між двома сторонами.
“Нині, ясна річ, що Україна перебуває в ситуації, коли ми більше розраховуємо на підтримку. Однак ситуація може змінитися через 8 або 20 років, — договори підписані на 10 років з подальшою пролонгацією. І тоді Україна може бути тим, хто стане тилом у разі, якщо якійсь із цих країн знадобиться допомога та підтримка, наприклад, у перенавчанні своїх армій, питаннях техногенної безпеки, у питаннях виробництва для них озброєння тощо”, — підсумував Олег Саакян.
Читайте також: Майбутня безпекова угода України та США: що може увійти в документ, розповів Левусь