G7 застереже банки Китаю від співпраці з РФ — можливі наслідки (ВІДЕО)

Юані та долари. Ілюстративне фото: gettyimages.com

Країни “Групи семи” надішлють нове попередження китайським банкам про наслідки співпраці з Росією, пише Reuters з посиланням на високопоставлених американських чиновників. Партнерство Пекіна та Москви буде однією з центральних тем майбутнього саміту G7 в Італії, повідомили в адміністрації президента США, передає FREEДОМ.

“Велика сімка” має намір обговорити вторинні санкції щодо китайських банків. Щоправда, поки що не йдеться про негайні заходи. Такі, як, наприклад, обмеження доступу до системи міжнародних переказів SWIFT, пише Reuters. Міністерство фінансів США неодноразово попереджало фінансові установи у Китаї про відповідальність за співпрацю з країною-агресором.

“Нас непокоїть те, що Китай все більше перетворюється на фабрику російської військової машини. Його можна назвати арсеналом автократії, якщо врахувати, що військові амбіції Росії загрожують, очевидно, існуванню України, але все більше і європейській безпеці, НАТО та трансатлантичній безпеці”, — зазначив заступник радника Білого дому з національної безпеки та міжнародної економіки Даліп Сінгх.

За інформацією Financial Times, російський диктатор під час свого візиту до Пекіна попросив лідера КНР посилити присутність китайських банків у Росії. Путін та Сі домовилися визначити фінустанови, які фінансуватимуть торгівлю компонентами для російської оборонної промисловості. У Держдепартаменті США підтвердили: щодо таких банків буде запроваджено вторинні санкції.

“Китай допоміг Москві відновлювати елементи її збройних сил, включаючи ракети далекого радіусу дії, артилерію та безпілотники, а також здатність відстежувати пересування на полі бою. На чому ми зосереджені насамперед, то це на китайських компаніях, які систематично беруть участь у підтримці Росії”, — сказав заступник державного секретаря США Курт М. Кемпбелл у коментарі Financial Times.

У грудні 2023 року президент США Джо Байден підписав указ, який дозволяє запровадити вторинні санкції щодо компаній та банків з третіх країн за допомогу Російській Федерації в обході санкцій.

“Ми спостерігаємо зростання експорту з Китаю до Росії, особливо деяких товарів подвійного призначення, які можуть мати вирішальне значення для воєнних дій Росії. І дозвольте мені сказати, що я дуже чітко дала зрозуміти на найвищому рівні китайському уряду, що ми не потерпимо цього і що ми маємо намір застосувати санкції”, — заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.

Загроза запровадження таких обмежень вже змусила великі банки Китаю скоротити платежі та розрахунки з транскордонних угод з РФ або відмовитися від них. Наприклад, 2023 року китайські банки сповільнили нарощування активів у Росії. А близько десятка фінустанов перестали проводити розрахунки з Москвою у китайських юанях.

Читайте також: У Європи та США є механізми впливу на економічну політику Китаю, — Пендзин

Нагадаємо, хоча Китай заперечує постачання зброї до Росії, ЄС та США неодноразово висловлювали занепокоєння тим, що Пекін відправляє до РФ матеріали для військово-промислового виробництва. Після того, як компанії країн “Групи семи” припинили постачати до Росії електроніку, двигуни та інші компоненти, Кремлю стало складніше виробляти танки та бомби, і диктатор Володимир Путін звернувся до Ірану, Північної Кореї та Китаю. За оцінками Міністерства фінансів США, Росія імпортувала товарів подвійного призначення у китайських постачальників на понад 5 млрд дол. — 40% зростання за рік.

Прямий ефір