У Європі стурбовані залежністю від Китаю, особливо у сфері роздрібної торгівлі продовольчими товарами: одяг, побутова техніка, електроніка, іграшки тощо. Тому всіляко прагнуть зменшити цю залежність. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Наразі в Європі триває антидемпінгове розслідування і йде обмеження доступу на європейський ринок китайських товарів. Цим і пояснюється нещодавній візит Сі Цзіньпіна до Парижа. Там він активно обговорював перспективи продажу на європейському ринку китайської технологічної продукції. Насамперед — електромобілів. Ці технології дуже активно розвиваються в Китаї. Китайським урядом створюються максимально пільгові умови, надаються субсидії для виробників, що, звичайно, за європейськими законами значно порушує правила і принципи вільної конкуренції. І європейські виробники в цій ситуації активно виступають проти допуску китайських електромобілів на європейський ринок. Тому Сі Цзіньпін приїхав до Європи домовлятися”, — розповів експерт.
За його словами, нині і Європа, і Сполучені Штати Америки активно шукають альтернативу китайській продукції.
“Зокрема все більше і більше уваги сьогодні приділяється Індії як альтернативі Китаю. Тому що за кількістю населення, за можливостями залучення і власне оплати дешевої робочої праці Індія якоюсь мірою навіть більш приваблива, ніж Китай. Тож у цій ситуації, я думаю, що КНР дуже жорстко відчуває всі ці складнощі”, — додав гість ефіру.
Він також зазначив, що в цьому плані ситуація для Китаю з боку Європи і США буде тільки погіршуватися.
“Наразі дуже помітна жорстка позиція США, які дуже сильно обмежили інвестування американських венчурних фондів, американських інвестиційних компаній у зоологічну галузь Китайської Народної Республіки. Наступний момент, який дуже показовий, США і Європа досить жорстко контролюють фінансові розрахунки китайських компаній, які проходять за кредитами європейських, американських банків. Треба зазначити, що на сьогоднішній момент у світі всього лише дві резервні валюти — долар і євро. Тому в даній ситуації контроль за рухами коштів — це ще один досить жорсткий механізм впливу на ухвалення економічних рішень у Китаї”, — резюмував Олег Пендзин.
Читайте також: Санкції та заходи експортного контролю: ЄС і США занепокоєні поставками товарів подвійного призначення з Китаю в РФ