Українські аеророзвідники щодня запускають українські безпілотники “Фурія” на найгарячішому напрямку фронту — Бахмутському. Дальність їхнього польоту — до півсотні кілометрів, але головна перевага цієї “пташки” в іншому — у повітрі може перебувати до 3 годин, повідомляє FREEДОМ.
“Під Бєлгородом збили українські дрони-розвідники, а такі безпілотники можуть пролітати до 50 кілометрів. Але ЗСУ модернізують їх і збільшують дальність утричі”, — таку інформацію поширили кремлівські пропагандисти.
“Фурія” — сучасна українська розробка. У повітрі може перебувати близько трьох годин, але все залежить від погодних умов.
“Фуріям”, які здатні завдати ворогу значної шкоди, бійці дають імена.
“Це просто “Данилко”. Він просто працює, робить свою справу. Дуже хороший літак. “Данилко” вже знайшов Клондайк ворожої самохідної артилерії, знайшов дуже багато танків і врятував дуже багато життя нашим хлопцям. І дуже багато знищив ворогів цей “Данилко”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Олександр.
До своїх “птахів” армійці ставляться дбайливо. Є навіть традиція, так би мовити, винагороджувати безпілотники за якісно виконану роботу і за повернення.
“Коли літак прилітає, я обов’язково його цілую, обов’язково в камеру. Якщо я цього не роблю, то може літак не повернутися. Одного разу я не поцілував його, і літак не повернувся. Я до них ставлюся дуже добре, як бачите. Вони всі чисті. Так, є вм’ятини, подряпини, але це робочий “птах”, — розповідає Олександр.
Здебільшого “Фурії” застосовують для розвідки та наведення артилерії. Передача сигналу відбувається аналоговий шляхом, а отже, ці БпЛА менш уразливі для ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
“Мені аналог ніби подобається. От кажу, скільки працюємо, не було, щоб відео прямо повністю заглушили. А це наша основна робота, придушення РЕБом. Ми завжди його повертаємо, завдяки відео. Але ніби аналог — не знаю, можна заглушити чи не можна. У нас не було, щоб повністю пропало відео”, — зазначив військовослужбовець ЗСУ Олександр.
Камера чудово бачить усе навіть уночі, тож щойно стемніло — “Данилко” знову злітає.
На нічному небосхилі видно лише безперервні спалахи. Там зараз пекло, там Бахмут. Але на кадрах безпілотника видно більше — це і ворожа техніка, і особовий склад окупантів, і те, як працюють українські артилеристи, що отримали координати від аеророзвідників.
За кожним результативним польотом — години, а подекуди й цілі дні, які українські аеророзвідники проводять у засідці, виглядаючи ворога. А коли їхні “хижі пташки” повертаються з полювання, бійці справді готові їх розцілувати, бо завдяки їм окупантів на рідній землі точно стало менше.
Читайте також: Безпілотники зайняли важливу нішу в російсько-українській війні — деталі від Ігната
Нагадаємо, Україна виробляє дрони майже всіх типів, завдяки поставкам комплектуючих від країн-союзників якість безпілотників зростає.